› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Zgłoś drużynę i pomóż Jonaszowi, Gabrielowi i Klaudii

› sport 11 miesięcy temu    27.07.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zgłoś drużynę i pomóż Jonaszowi, Gabrielowi i Klaudii

12 sierpnia odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej, podczas którego będą zbierane pieniądze oraz fanty na rehabilitację trojga dzieci – Klaudii z Fromborka (12 lat), Jonasza (5 lat) i Gabriela (9 lat) z Rychlik. Do 3 sierpnia możecie zgłosić drużynę. Miło nam poinformować, że objęliśmy to wydarzenie swoim patronatem medialnym.

Wpisowe wynosi 200 zł, a liczba zespołów, które wezmą udział w turnieju jest ograniczona przez jego organizatora. Warto się zatem pośpieszyć! Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację dzieci. W turnieju wezmą udział drużyny złożone 6+1 zawodników (oraz 3 rezerwowych).

Turniej zostanie rozegrany na boisku Orlik przy ul. ZHP 20 we Fromborku. Rozpocznie się 12 sierpnia o godz. 10.00. 

Aby zgłosić drużynę należy skontatować się z Markiem Szpakowskim, prezesem KS Zalew Frombork (tel. 664-450-361).

W czasie amagań sportowych będą zbierane pieniądze i fanty na rehabilitację braci Jonasza i Gabriela Lipskich z Rychlik – podopiecznych Fundacji Za Szybą oraz Klaudii Szwajkowskiej z Fromborka, która znajduje się pod opieką Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". 

9-letni Gabriel cierpi na autyzm wczesnodziecięcy, astmę oskrzelową i ASZ, natomiast u 5-letniego Jonasza lekarze zdiagnozowali afazję rozwojową, nadpobudliwość psychoruchową z defuzytem uwagi. O obu chłopcach (braciach), którzy pochodzą z Rychlik, pisaliśmy już kilkukrotnie na naszych łamach. Ostatni artykuł możecie przeczytać tutaj.

12-letnia Klaudia ma 12 lat i choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową (rozszczep kręgosłupa), wodogłowie, epilepsję i pęcherz neurogenny. Jest pod opieka lekarzy specjalistów. Wymaga stałej opieki i rehabilitacji. 

Organizatorem turnieju są: Burmistrz Miasta i Gminy Frombork Małgorzata Wrońska, Klub Sportowy Zalew Frombork oraz Niebiescy Bracia. 

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na plakacie, który publikujemy poniżej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.