› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Zespół Szkół Nr 1 promuje Piekarczyka wśród innych państw

› rozwój i edukacja ponad rok temu    3.06.2013
Agnieszka Światkowska
komentarzy 1 ocen 13 / 100%
A A A
17 zdjęćZespół Szkół Nr 1 promuje Piekarczyka wśród innych państw fot. Bartłomiej Ryś

Od września tego roku szkolnego Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu uczestniczy w programie Comenius - uczenie się przez całe życie. Oprócz szkoły z Elbląga w projekcie uczestniczą placówki z Hiszpanii, Włoch, Grecji, Rumunii, Turcji i Węgier, współtworząc projekt Europe With Our Voice (Europa naszym głosem). Dzięki niemu nauczyciele i uczniowie mają okazję nie tylko poznać obce im kultury, ale i podszlifować język angielski, a także zawrzeć nowe znajomości. W tym tygodniu Zespół Szkół Nr 1 odwiedzili goście z 6 państw, którzy na własne oczy mogą zobaczyć, jak wygląda tu nauka, a także poznać najciekawsze miejsca i historie związane z Elblągiem. Specjalnie dla nich, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przygotowali legendy związane z każdym z państw. Elbląską legendę o Piekarczyku wystawili sami nauczycieli ZS nr 1.

-Wizyty w poszczególnych krajach polegają głównie na poznawaniu ich systemów edukacyjnych – wyjaśnia Kamila Kasprzak, nauczyciel języka angielskiego i koordynatorka programu. Poznajemy również metody pracy, szkolimy swój język, a także elementy kultury. Dotychczas uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 mieli okazję odwiedzić Grecję. - Poznaliśmy zwykłych ludzi, z małych nieturystycznych miasteczek i uważam, że to najcenniejsze doświadczenie, jakie wyniesiemy z tych podróży – dodaje Kamila Kasprzak.

Zaproszeni goście pozostaną w Elblągu do piątku. W tym czasie będą mieli okazję bliżej poznać nasze zwyczaje, kulturę i ciekawe miejsca.- Jutro jedziemy do Malborka, zaś w środę uczniowie i goście pozostaną w szkole, by pochwalić się tym, co udało się zrobić od wizyty na Węgrzech . Następne dni znów upłyną pod znakiem zwiedzania okolicznych miejscowości. -Pojedziemy na Mierzeję Wiślaną, do Obozu Koncentracyjnego w Sztuthofie a także pokażemy uroki naszego miasta, m.in. Bażantarnię czy Muzeum. Z racji tego, że jedna z zaproszonych szkół, jest placówką integracyjną, odwiedzimy również Ośrodek Szkolno – Wychowawczy przy ul. Polnej, by pokazać uczniom z zagranicy, jak u nas taki model szkoły funkcjonuje – wymienia koordynatorka.

Z kolei dziś, sześć grup z Gimnazjum Nr 4 przygotowało różne legendy, rzecz jasna w języku angielskim, związane z każdym krajem. Nauczyciele zaś postanowili przenieść publiczność kilkanaście wieków wstecz, przybliżając gościom postać Piekarczyka.

Program Comenius z udziałem elbląskiej szkoły potrwa do końca roku szkolnego 2013/14. Dzięki niemu, uczniowie mogą się przekonać na własnej skórze, że język angielski to nie jest tylko przedmiot, że dzięki temu projektowi mogą zmienić swoje przekonanie i nastawienie do obcokrajowców – inni nie znaczy dziwni.


 

ilość zdjęć 17 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ k-lewandowski
ponad rok temu ocena: 100%  1
Świetny pomysł. Świetna szkoła ;)
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.