› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Zalety stosowania kremu do skóry atopowej dla dzieci

› bieżące ponad rok temu    16.11.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Zalety stosowania kremu do skóry atopowej dla dzieci

Atopowe zapalenie skóry (AZS) cechuje wyraźnie zaznaczona suchość skóry, skłonność do reakcji alergicznych i zakażeń. Choroba ta powstaje na skutek genetycznego defektu lub miejscowej nadwrażliwości i jest to druga co do częstości występowania choroba dermatologiczna. Objawia się ona zaczerwienieniem, pieczeniem i suchością. Atopowe zapalenie skóry występuje głównie u dzieci, a jej pierwsze objawy możemy zaobserwować już w piątym miesiącu życia. Wtedy też należy dołożyć wszelkich starań, aby oszczędzić maluchowi dużego dyskomfortu związanego z objawami choroby.

Oprócz odpowiedniej diety, stosowania delikatnych płynów do prania, noszenia przewiewnej odzieży i ochrony przed alergenami ważną role odgrywa rozsądna pielęgnacja. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele kosmetyków do skóry wrażliwej ze skłonnością do atopii. Ochronę przed wysuszającym działaniem ciepłej wody podczas kąpieli zapewnią olejki  oraz delikatne emulsje, jednak warto zabezpieczyć skórę również po jej umyciu. Balsamy i kremy do skóry atopowej dla dzieci  doskonale się do tego nadadzą. Ich największą zaletą jest ochrona delikatnej bariery lipidowej naskórka, natomiast regularnie stosowane, będą zapobiegały powstawaniu takich objawów, jak pieczenie czy zaczerwienienie. Czym się kierować, wybierając krem do skóry atopowej dla dzieci? Przede wszystkim składem - im krótszy, tym lepszy. Krem do skóry atopowej powinien zawierać od trzech do pięciu składników, dzięki czemu prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych zostanie zredukowane do minimum. Emolienty czyli składniki, które odbudowują warstwę wodno-tłuszczową, są tym, co powinien zawierać każdy krem do skóry atopowej dla dzieci. Doskonałym emolientem są oleje roślinne. W preparatach dla atopików często można znaleźć masło shea lub olej z ogórecznika, natomiast krem do skóry atopowej dla dzieci nie może zawierać lanoliny, gdyż ta substancja często uczula. Drugim, nie mniej ważnym składnikiem, który powinien zawierać krem do skóry atopowej dla dzieci, jest substancja nawilżająca, na przykład mocznik w stężeniu około 20%, alantoina czy sorbitol. Zalet stosowania tego typu kosmetyków jest wiele. Poza wyżej wymienionymi krem do skóry atopowe dla dzieci  będzie działał przeciwświądowo dzięki takim składnikom jak L-fukoza czy wyciąg z pestek dyni. Aby skutecznie pozbyć się uczucia swędzenia, a dodatkowo ukoić i schłodzić skórę latem, krem do skóry atopowej dla dzieci warto przechowywać w lodówce. Aby stosowanie kremów było skuteczne, aplikację należy ponawiać co 4-5 godzin - po tym czasie płaszcz lipidowy przestaje chronić skórę.

W czasie trwania łagodnej fazy choroby właściwa pielęgnacja i odpowiedni krem do skóry atopowej dla dzieci powinny w zupełności wystarczyć, by chronić skórę atopika, więc dodatkową zaletą stosowania dobrze dobranych kosmetyków jest możliwość zrezygnowania z leczenia sterydami mającymi niekorzystny wpływ na nasz organizm.

Krem do skóry atopowej dla dzieci to obowiązkowa pozycja w kosmetyczce każdego chorego, jednak jeśli zależy nam na dobrym nawilżeniu i ochronie mniej wrażliwej cery, to także możemy po niego sięgnąć, ponieważ nie zawiera on żadnych substancji, których normalna skóra nie będzie tolerowała.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.