› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Zakopower na 25-lecie elbląskiego PSONI (+zdjęcia z koncertu)

› rozrywka ponad rok temu    26.01.2017
Amadeusz Żołdak
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
35 zdjęćZakopower na 25-lecie elbląskiego PSONI (+zdjęcia z koncertu) fot. Amadeusz Żołdak

Z okazji okrągłego jubileuszu 25-lecia działalności elbląskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbył się charytatywny, kolędowy koncert w górlaskim klimacie zespołu Zakopower z jej charyzmatycznym liderem Sebastianem Karpielem-Bułecką. Artyści zaprezentowali najpopularniejsze polskie pastorałki i kolędy w wyjątkowych aranżacjach, ale przede wszystkim przynieśli wspaniałe muzyczne podarki licznie zgromadzonej publiczności.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - koło w Elblągu zostało założone w 1992 roku przez grupę rodziców. Dzisiaj na terenie Elbląga prowadzone są 4 placówki m.in. Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowe i Niepubliczne Przedszkole Specjalne. W placówkach tych ze wsparcia korzysta ok. 150 osób niepełnosprawnych w każdym przedziale wiekowym, ale także ich rodziny. 

Podopieczni placówek mają w nich możliwość korzystania z rehabilitacji ruchowej, społecznej, zawodowej, rozwijają umiejętności niezbędne im do możliwie jak najbardziej niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia, zarówno w środowisku rodzinnym, jak i społeczności lokalnej.

Członkowie Zakopower nie bali się eksperymentować na scenie. Wykonując utwór "Przybieżeli do Betlejem" Sebastian Karpiel-Bułecka przygrywał na kozie. Jak sam wyjaśniał: - W stajence być może nie było kozy, ale u nas będzie! To tylko jeden ze smaczków tego wyjątkowego wieczoru. Bardzo udanego wieczoru.

Zapraszamy do galerii zdjęć z koncertu.

ilość zdjęć 35 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.