› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Zagraj na starówce!

› bieżące ponad rok temu    12.09.2014
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Zagraj na starówce! fot. Aleksandra ulenberg

W co? W miejską grę! Tylko do 14 września Centrum Spotkań Europejskich czeka na zgłoszenia chętnych. Wystarczy zebrać drużynę (od 2 do 6 osób), by wziąć udział w dobrej zabawie i zgarnąć nagrody.

Zagrać może każdy. 19 września odbędzie się gra miejska dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dzień później w zabawie wezmą udział elblążanie (w każdym wieku) i turyści. Na Starym Mieście powstanie 10 stacji. Na każdej z nich uczestnicy będą musieli wykazać się znajomością wiedzy o Elblągu, spostrzegawczością, szybkim oraz logicznym myśleniem.

- Aby wziąć udział w miejskiej grze wcale nie trzeba być historykiem – zapewnia Marta Derlukiewicz, koordynatorka projektu „Spacer w przeszłość", w ramach którego odbędzie się miejska gra. – Na stacjach będą czekały osoby z zadaniami dla drużyn. Będą to m.in. eKulturalni, którzy włączyli się do zabawy.

Każda drużyna będzie uwzględniona w rankingu, na podstawie którego przyznane zostaną nagrody. Nagrodami w konkursie są: karty upominkowa EMPIK i gry „Elbląg memory". Podsumowaniem gry miejskiej będzie spotkanie na placu przy katedrze, obok wystawy „Spacer w przeszłość", i wspólne stworzenie dużego obrazu prezentującego historię Elbląga i okolic.

Zainteresowani muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/imprezy/zagraj-w-gr-miejsk/ i przesłać go na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl.

Gra miejska odbędzie się 19 i 20 września i trwać będzie od godz. 9 do 13. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 55 611 20 50 oraz w regulaminie dostępnym na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/imprezy/zagraj-w-gr-miejsk/Gra miejska organizowana jest w ramach projektu „Spacer w przeszłość" dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra 2014".

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.