› bieżące |
ponad rok temu
14.11.2019 Marcin Mongiałło komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Około miesiąc temu dwie tony pluszaków pojechały do dzieci z Kamerunu. O tej akcji poinformowaliśmy w obszernym artykule. Pani Bożena Lemierska z Lisowa pod Pasłękiem od wielu lat jest zaangażowana w działalność charytatywną. Jej ostatnią inicjatywą jest zorganizowanie wystawy fotografii poświęconej mieszkańcom Afryki, której wernisaż odbędzie się 14 listopada (w czwartek) w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Świętego Ducha 25 w Elblągu. W wydarzeniu weźmie udział Tadeusz Makulski, działacz społeczny, podróżnik i dyrektor Stowarzyszenia Ruchu Maitri Polska.
Opowie o Afryce, misjach i adopcji dzieci na odległość.Przed wernisażem odbędą się warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Autorem zdjęć prezentowanych podczas wystawy jest Łukasz Sokół, fotograf, wolontariusz Maitri - Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata. Fotografie zostały wykonane w krajach Afryki subsaharyjskiej w trakcie pobytu na placówkach misyjnych.
Na czym polega Program „Adopcja Serca”? W skrócie chodzi o konkretną, materialną pomoc dla afrykańskich dzieci z bardzo ubogich rodzin. Co miesiąc przeznaczamy ok. 60 zł na pomoc konkretnemu dziecku. Dzięki tej kwocie sfinansowane zostanie jego miesięczne wyżywienie i edukacja. Mimo niewielkiej kwoty jest to bardzo duża, wymierna pomoc, zważywszy na przelicznik walutowy.
Dużo więcej informacji na ten temat.
Na koniec roku 2012 Ruch Maitri w ramach programu Adopcja Serca pomagał 4159 podopiecznym w 8 krajach. Aktualne informacje na temat liczby podopiecznych w poszczególnych placówkach misyjnych znajdują się tutaj.
Afryka to najbardziej okaleczony kontynent we współczesnym świecie. W świadomości zachodnich społeczeństw zwykle kojarzona jako miejsce pogrążone w biedzie, cierpieniu, wojnach, objęte pomocą dużych organizacji międzynarodowych i gwiazd show-biznesu. Poza blaskiem fleszy opiekę nad lokalnymi społecznościami sprawują misjonarze. Ich działalność ma charakter pracy u podstaw i wbrew powszechnej opinii nie polega na poszerzaniu terytorium kościoła. Misjonarze na co dzień żyją z lokalną ludnością, stąd najlepiej znają jej prawdziwe problemy, ale też potrzeby. Budują ośrodki zdrowia i szkoły. Dzięki wsparciu między innymi ruchu „Maitri” prowadzą centra dożywiania, koordynują programy edukacyjne i zdrowotne, zajmują się sierotami, ofiarami wojen i chorymi na AIDS. Poprzez program Adopcji dzieci na odległość stwarzają dla nich szanse na edukacje i wychowanie Ich pomoc jest bezwarunkowa, nastawiona na niesienie ludziom dobra i przywrócenie godności życia.
– możemy przeczytać w zapowiedzi do wystawy.
Dużo więcej informacji o Afryce, życiu tamtejszych mieszkańców oraz adopcji na odległość dowiecie się 14 listopada (czwartek) w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Świętego Ducha 25 w Elblągu. Początek wernisażu i spotkania ok. godz. 17.00.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |