› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

„Wystarczyło trochę chęci i zaangażowania”

› inwestycje miejskie ponad rok temu    20.07.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
21 zdjęćPrezydent Wróblewski osobiście sprawdził sprzęt na siłowni Prezydent Wróblewski osobiście sprawdził sprzęt na siłowni "pod chmurką" fot. Bartłomiej Ryś

Podczas oficjalnego otwarcia wyremontowanego parkingu przy ul. Odzieżowej jak i nowego placu zabaw przy Teatralnej tych słów użył zarówno Prezydent Wróblewski jak i Jan Pytliński, inicjator całej akcji. Tłumnie zgromadzeni mieszkańcy odpowiadają: dla nas to spełnienie takich małych-wielkich marzeń.

Zacznijmy od ulicy Teatralnej. To tutaj powstał „kreatywny plac zabaw” połączony z siłownią „pod chmurką”. Jak tłumaczył Pytliński, jest tu wszystko i każdy, niezależnie od wieku, może się tu dobrze bawić.

- To plac kreatywny, dla wszystkich, od maleństwa do 80+ (śmiech). Tu jest i miejsce na szachy, tenisa stołowego, koszykówkę, wspinaczkę... nie ma tylko piaskownicy, ale tego nie chcieliśmy. Z góry naszym mieszkańcom mówiłem – przy otwartym terenie nie ma mowy o zachowaniu normalnego stanu sanitarnego piaskownicy a to jest przecież podstawą dobrej i przede wszystkim bezpiecznej zabawy – mówił dziennikarzom wyraźnie uradowany Jan Pytliński.

Podczas oficjalnego otwarcia ćwiczyli wszyscy – prezydent Wróblewski, seniorki i najmłodsi, którzy bardziej niż siłownią byli jednak zainteresowani placem zabaw. Zainteresowanie jest ogromne, bo to przecież sami mieszkańcy chcieli takiej inwestycji – powstała ona za 55 tys. zł właśnie dzięki głosom oddanym w Budżecie Obywatelskim.

A Odzieżowa? Tu nie wszystko powstało „od razu” - mieszkańcy potrzebowali aż trzech etapów, aby ostatecznie doprowadzić cały teren wokół bloków do takiego stanu, w jakim dziś możemy go podziwiać. To właśnie na „najświeższym” parkingu zgromadzili się mieszkańcy, którzy wspólnie podziękowali Wróblewskiemu. Ten odrzekł, że powinni dziękować przede wszystkim sobie, ponieważ cała Odzieżowa, podobnie jak plac zabaw opisywany wyżej, została zmodernizowana dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego.

A co dokładnie się zmieniło? Powstały nowe miejsca postojowe, chodniki i drogi manewrowe, zmienił się również wygląd przyległych do bloków terenów zielonych. W 2013 roku modernizowano teren przy budynkach 5-7, rok później przy nr 2-4. Wyrównana skarpa, chodniki i parking (10 miejsc postojowych w tym jedno dla niepełnosprawnych) to ostatni etap zagospodarowania tego terenu.

- W 2012 roku powstał Budżet Obywatelski, dla wszystkich była to jedna wielka niewiadoma, dla wszystkich. Na początku było trudno „pobudzić” mieszkańców, ten pierwszy etap w 2013.... trzeba było chodzić, prosić, przekonywać. Drugi etap był już lżejszy, a trzeci – to już spacerek. Nie znam tu nikogo (a społeczeństwo mamy zróżnicowane), kto by nie pochwalał tego, co tutaj zrobiliśmy.

- Mieszkańcy są zadowoleni, że zrobiliśmy tutaj kawał dobrej roboty – podsumował Pytliński.

ilość zdjęć 21 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Patrz, zdjecie wyżej
ponad rok temu 2
Wróbel Moczymorda POstanowił schudnąć ?:)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ realista
ponad rok temu ocena: 100%  1
na Zawodziu takie słowa padają jak uda się załatwić piasek do piaskownicy która pamięta jeszcze jak ruskie szli przez nasze miasto .
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.