› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Wychowanek MDK w Elblągu zagra główną rolę na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni!

› bieżące 9 miesięcy temu    3.02.2020
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Marceli JózefowiczMarceli Józefowicz fot. archiwum rodzinne Marcelego Józefowicza

Już wkrótce Marceli Józefowicz, wychowanek MDK w Elblągu, zagra główną rolę na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni! Premiera „Księgi dżungli” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego odbędzie się 14 marca 2020 r. Elblążanin zagra Mowgliego – chłopca, który stracił rodziców w wyniku ataku tygrysa, a następnie został wychowany przez wilki. Opowieść uczy akceptacji dla odmienności i tego, że pomimo tego, iż nikt nie jest doskonały, wszyscy jesteśmy wartościowi.

W castingu wzięło udział dziewiętnastu chłopców. Reżyser po wykonaniu zadania, którym było zaśpiewanie dwóch piosenek i zagranie sceny, wybrał czterech z nich. Od 26 stycznia Marceli bierze udział w próbach, które zakończą się dopiero przed premierą. Odbywają się średnio trzy razy w tygodniu i trwają po około 7 godzin. Wymaga to od chłopca wiele poświęcenia. 

Marceli zawsze marzył, aby zagrać w musicalu i stanąć na scenie największego teatru muzycznego w Polsce. Pragnie być aktorem musicalowym. Swój głos szlifuje pod okiem trenerów z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu – Agnieszki Brenzak i Łukasza Reksa; to właśnie oni podpowiedzieli mu, że powinien – gdy tylko nadarzy się taka możliwość – spróbować swoich sił w musicalu.

Praca w teatrze to spełnienie marzeń Marcelego. Pomimo że jest ciężko – obecnie bierze udział w próbach 3 razy w tygodniu po około 7 godzin – jeżeli robi się to, co się kocha, nie czuje się zmęczenia

– poinformowała nas mama chłopca.

Marceli Józefowicz śpiewa w zespole wokalnym Młodzieżowego Domu Kultury „Elbląskie Diamenty”. (w średniej grupie) oraz tańczy w Elbląskim Klubie Tańca „Jantar”. Jego partnerką na parkiecie jest Patrycja Jankowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu. Pod dwóch latach wytężonej pracy pod okiem Anny Czyżyk i Mateusza Czyżyk para zdobyła tytuł II Wicemistrzów Polski w tańcach standardowych. Marceli Józefowicz i Patrycja Jankowska są również finalistami mistrzostw Polski w tańcach latynoamerykańskich. Ponadto wraz z formacją Jantar para zdobyła tytuł Mistrza Polski w stylu latynoamerykańskim.

Marceli ma bardzo duże wsparcie ze strony trenerów wokalnych i trenerów tanecznych, jak również Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży oraz Stowarzyszenia Jantar, a przede wszystkim wsparcie ze strony dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 15 i grona pedagogicznego, które bardzo mu kibicuje. Za to wszystko Marceli jest bardzo wdzięczny i z całego serca wszystkim dziękuje za pomoc

 – poinformowała nas pani Monika Józefowicz. 

„Księga dżungli” to muzyczna opowieść, która poprzez multimedialną oprawę i wesołą zabawę z publicznością porusza odwieczny problem stereotypów, uczula na zagrożenia i uczy, nawet te najmłodsze maluchy akceptacji dla odmienności, że choć nikt nie jest doskonały, wszyscy jesteśmy wartościowi. I że nie możemy być obojętni, gdy zaczyna się dziać coś niedobrego, niesprawiedliwego. Rodzicielska miłość i prawdziwa przyjaźń mogą dać wystarczającą siłę, aby odbudować poczucie własnej wartości.

 

Historię małego chłopca, który dorasta w dżungli pośród dzikich zwierząt, opowie – posługując się językiem musicalu – Jakub Szydłowski – absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie debiutował rolą Clouda Bukowskiego, w pamiętnej realizacji musicalu: „Hair” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Obecnie z powodzeniem realizuje musicale i spektakle muzyczne w kraju.

 

Porywająca muzyka Jakuba Lubowicza, sprawdzonego kompozytora wielu spektakli muzycznych, między innymi musicalu: „Piloci”, oraz zaskakujące kostiumy Doroty Sabak, widowiskowa choreografia Pauliny Andrzejewskiej i efekty multimedialne dopełniają to wspaniałe widowisko.

–  informuje Teatr Muzyczny w Gdyni. 

Wybieracie się na ten spektakl? Niestety, na przedstawienia w marcu i kwietniu pozostały pojedyncze wolne miejsca. Musicie się pośpieszyć!

Więcej informacji

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

 • 14
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.