› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Wspomóż akcję werbistów z Pieniężna „Każdy znaczek wspiera misję”

› bieżące 10 miesięcy temu    5.06.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fot. Jacek Gniadek SVD

Ojcowie werbiści zachęcają do zbierania ostemplowanych znaczków. Marki, jak dawniej je zwano, mogą pomóc finansowo misjom, na których pracują polscy misjonarze.

Zachęcamy pojedyncze osoby jak i różnego rodzaju grupy czy organizacje do włączenia się do akcji Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie pod hasłem „Każdy znaczek wspiera misje”. Nasza akcja jednoczy ludzi wokół dobrej sprawy i pozwala zaangażować się każdemu bez względu na jego status społeczny, finansowy oraz wiek – informują zakonnicy.

Każdy, kto chce wspomóc misje i żyjących na nich ludzi proszony jest o wycinanie ostemplowanych znaczków z półcentymetrowym marginesem (tak by je nie uszkodzić), a następnie wysłanie ich do Referatu Misyjnego w Pieniężnie - ul. 1 Maja 19, 14-520 Pieniężno. Znaczki zostaną sprzedane kolekcjonerom, a uzyskany z tego dochód zostanie przeznaczony na budowę lecznic, szkół i domów dla najbiedniejszych w krajach Trzeciego Świata.

Akcja „Każdy znaczek wspiera misje” trwa od wielu lat. Organizatorzy przedsięwzięcia zabiegają o jej nietypowe odsłony. W tym roku w ramach akcji zorganizowano np. konkurs dla przedszkolaków. Znaczki wspierające misje zbierały maluchy z 163 przedszkoli w całej Polsce. Dzieciom udało się zebrać blisko 84 tysiące znaczków.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ poor
10 miesięcy temu 1
Niech polityce pomogą ja zarabiam tylko 3.000
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.