› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Wokalistki z MDK zaśpiewają w „Małej Italii” na elbląskiej starówce

› zapowiedzi ponad rok temu    16.08.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Od lewej: Klara Kwiecień, Michalina Józefowicz, Swietłana BoguskaOd lewej: Klara Kwiecień, Michalina Józefowicz, Swietłana Boguska fot. Marcin Mongiałło (1. i 2. od lewej), The Voice Kids Poland (3. od lewej)

Członkinie Elbląskich Diamentów i Elbląskich Małych Diamentów zaśpiewają w „Małej Italii” na elbląskiej starówce. Już w piątek wieczorem, 16 sierpnia, przy Restauracji Amore Mio, kawiarni Molto Bene, stoisku z lodami marki Magda Gessler oraz Amore Mio Pizza & Grill, tuż przy Bramie Targowej na Starym Mieście w Elblągu będziecie mieli okazję posłuchać i zobaczyć Swietłanę Boguską, Klarę Kwiecień i Michalinę Józefowicz.  

Klara Kwiecień uczęszcza do pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, gdzie szlifuje umiejętności muzyczne pod opieką Agnieszki Brenzak i Łukasza Reksa. Pobiera także lekcje śpiewu w Open Voice Studio w Gdańsku u pani Agnieszki Kamińskiej. Śpiewa w zespole wokalnym Elbląskie Diamenty.

Najważniejsze osiągnięcia: Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca w Koninie w 2018 r., Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2018 oraz złoty medal na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Orfeusz” w Lido di Jesolo (nieopodal Wenecji) we Włoszech w 2017 r.  – wówczas z zespołem „Szalone” pod kierunkiem artystycznym Katarzyny Panicz; na tym samym festiwalu została uhonorowana srebrnym medalem w kategorii solistek. 

Michalina Józefowicz uczęszcza do pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, gdzie szlifuje umiejętności muzyczne pod opieką Agnieszki Brenzak i Łukasza Reksa. Pobiera także lekcje śpiewu w Open Voice Studio w Gdańsku u pani Agnieszki Kamińskiej. Śpiewa w zespole wokalnym Elbląskie Diamenty.

Najważniejsze osiągnięcia: Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca w Koninie w 2018 r., Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2018 oraz złoty medal (wraz z zespołem) na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Orfeusz” w Lido di Jesolo (nieopodal Wenecji) we Włoszech w 2017 r. – wówczas z zespołem „Szalone” pod kierunkiem artystycznym Katarzyny Panicz; na tym samym festiwalu zdobyła wyróżnienie w kategorii solistek.   

Swietłana Boguska uczęszcza do pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, gdzie szlifuje umiejętności muzyczne pod opieką Agnieszki Brenzak i Łukasza Reksa. Ponadto bierze lekcje śpiewu u Elizy Kaczmarczyk. Śpiewa w zespole wokalnym Elbląskie Małe Diamenty.

Najważniejsze osiągnięcia: Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Jantarnaja Karuzel w Swietłogrsku w 2017 r. oraz Srebrny Aplauz w kategorii „Zespół wokalny do 12 lat” na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie w 2019 r. – wówczas z zespołem „Szalone Małolaty MDK”. W ubiegłym roku oczarowała jurorów „The Voice Kids” wykonaniem piosenki „Opowiadaj mi tak” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, która stała się hitem Internetu. Piosenka w wykonaniu elblążanki, którą możecie usłyszeć na portalu YouTube, ma ponad 2 mln wyświetleń.

8 września 2019 r. będziecie mieli okazję  obejrzeć odcinek programu muzycznego TVP „Szansa na sukces” z udziałem elblążanki Swietłany Boguskiej (z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu) oraz 11-letniej mieszkanki Jegłownika Nikoli Fiedor (ze Studia Artystycznego Katarzyny Panicz). Program będzie emitowany najprawdopodobniej w dotychczasowym pasmie emisji, czyli w niedzielę o godz. 15.15.

Koncert Swietłany Boguskiej, Klary Kwiecień i Michaliny Józefowicz odbędzie się 16 sierpnia 2019 r. przy Restauracji Amore Mio, kawiarni Molto Bene, stoisku z lodami marki Magda Gessler oraz Amore Mio Pizza & Grill, tuż przy Bramie Targowej na Starym Mieście w Elblągu. Początek koncertu: godz. 18:30.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.