› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Wiemy ilu rodziców w Elblągu otrzymało już pieniądze z programu „Dobry start”

› rozwój i edukacja 10 miesięcy temu    1.08.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wiemy ilu rodziców w Elblągu otrzymało już pieniądze z programu „Dobry start” fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

Pierwsze wypłaty świadczeń programu „Dobry start” wpłynęły na konta rodziców, także w Elblągu. 

Jak nas poinformował Łukasz Mierzejewski z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu do chwili obecnej (1 sierpnia) w naszym mieście złożono 4015 wniosków o świadczenie z programu "Dobry start", przy czym 2214 z nich zostało zweryfikowanych, w związku z tym urzędnicy wydali stosowne decyzje. W ślad za tym idą wypłaty pieniędzy. Ocenia się, że w Elblągu jest 15 tys. dzieci uprawnionych do skorzystania z tego programu. 

Od 1 lipca można składać wnioski o 300 zł wyprawki za pośrednictwem Internetu – przez stronę empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowość elektroniczną. Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej z takiej możliwości skorzystało już ponad milion rodzin w całej Polsce. 

Wniosek o świadczenie drogą tradycyjną można składać od dzisiaj, tj. od 1 sierpnia. Od tej daty rodzice mogą także wysyłać wypełnione wnioski pocztą. W Elblągu wnioski będa przyjmowane w Departamencie Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego w Elblągu przy ul. Jaśminowej.

W przypadku świadczenia dla dzieci z rodzin zastępczych placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej zamieszkujących na terenie Elbląga wnioski od 1 sierpnia przyjmować będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, mieszczący sie przu ulicy Winnej 9 (pok. 409).

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż od 1 sierpnia do 30 listopada br. będzie przyjmował wnioski o wypłatę jednorazowego świadczenia „Dobry start” w kwocie 300 zł.

 

Tutejszy Ośrodek realizuje wypłatę ww. świadczenia dla dzieci z rodzin zastępczych placówek opiekuńczo – wychowawczych oraz usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej zamieszkujących na terenie Elbląga.

 

Wnioski o świadczenie można składać w siedzibie Ośrodka przy ul. Winnej 9 w pokoju 409 od 1 sierpnia br.

 

Świadczenie przysługuje dzieciom i osobom uczącym się w szkołach dziennych w wieku od 7 do 20 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku osób niepełnosprawnych. Szczegółowe  zasady przyznawania świadczenia „Dobry Start” określa Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018r. 

– poinformował nas Łukasz Mierzejewski.

Kiedy rodzina dostanie wsparcie?

Im wcześniej rodzina złoży wniosek, tym szybciej trafi do niej świadczenie dobry start. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

Nie przegap terminu!

Uwaga! Jeśli chcesz otrzymać wsparcie, wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 listopada. W przeciwnym razie prawo do świadczenia dobry start przepadnie.

Wnioski w formie papierowej (od 1 sierpnia)

Zobacz też

Świadczenie „Dobry start” – podstawowe informacje

Świadczenie „Dobry start”, czyli 300 zł wyprawki, przysługuje na wniosek, raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat (także w przypadku ukończenia 20 lat w bieżącym roku przed rozpoczęciem roku szkolnego). Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia (także w przypadku ukończenia 24 lat w bieżącym roku przed rozpoczęciem roku szkolnego). Program obejmie dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.