› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Wielki sukces uczniów SP nr 21. Jako jedyni z Elbląga wezmą udział w sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

› rozwój i edukacja ponad rok temu    9.05.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 7 / 100%
A A A
Mikołaj Miernik i Kacper Frąszczak Mikołaj Miernik i Kacper Frąszczak  fot. nadesłana

Mikołaj Miernik i Kacper Frąszczak, uczniowie klasy 8c Szkoły Podstawowej nr 21, wezmą udział w XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Przepustką do udziału w posiedzeniu było pozytywne przejście procedury kwalifikacyjnej. 

W projekcie mogły wziąć udział dwuosobowe zespoły, składające się z uczniów w wieku 13-17 lat. Rejestracja zespołów trwała do 4 kwietnia, natomiast ostateczny termin realizacji zadania rekrutacyjnego upłynął 8 kwietnia o godzinie 23.59. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży musieli zrealizować projekt w sposób trwały upamiętniający losy i działalność posła, sprawującego mandat w latach 1918–1939, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny. 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu Mikołaj Miernik i Kacper Frąszczak – którymi opiekowała się pani Marta Marchlewska (nauczycielka historii) – wybrali postać Stanisława Mikołajczyka. W ramach przygotowanego projektu stworzyli interesującą stronę internetową oraz słuchowisko. Ich praca spotkała się z pozytywnym odbiorem komisji oceniającej i dała chłopcom przepustkę do udziału w posiedzeniu odbywającym się tradycyjnie 1 czerwca, czyli w Międzynarodowym Dniu Dziecka.

Mikołaj Miernik i Kacper Frąszczak , fot. nadesłana

Komisja konkursowa wysoko oceniła projekt przygotowany przez elblążan, dając mu 22 punkty.

Opisaliście i udokumentowaliście działania, wskazaliście plusy i minusy. Uwagę zwraca pokaźne grono sojuszników i – co najważniejsze – dotarcie z informacją o trwałym efekcie (witryna-blog) do szerszego grona odbiorców. Za pośrednictwem mediów (kolejny plus), Internetu i akcji ulotkowej promowaliście nie tylko postać Stanisława Mikołajczyka, ale też materialny efekt Waszej pracy.

– można przeczytać w opinii. 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 otrzymali 22 punkty, co stanowi trzeci wynik (ex aequo z czterema innymi zespołami) w województwie warmińsko-mazurskim. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z zespołu Szkolno-Przedszkolengo w Sepopolu. Projekt Oliwii Wziątek i Katarzyny Sinkiewicz otrzymał aż 25 punktów. Dziewczynki jako najlepszy zespół z naszego województwa oprócz posiedzenia wezmą także udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbędą się w dniach 11–12 maja 2019 r.

Zobaczcie wyniki

Do udziału w sesji wybrano 230 zespołów, tzn. 460 uczestników sesji, w oparciu o określoną liczbę mandatów przypadających na poszczególne województwa. Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu. Jego celem jest kształtowanie postaw obywatelskich oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej. Organizatorem XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami podobnie jak w ubiegłym roku są Ministerstwo Edukacji Narodowej,  Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.