› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Wielkanocny, ciepły prezent od Prezydenta Wróblewskiego

› inwestycje miejskie ponad rok temu    22.03.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Uścisk dłoni, który zbliża obie szkoły do wyczekiwanej termomodernizacji. Prezydent Wróblewski wraz z Tadeuszem Rostkowskim - firma TAROSUścisk dłoni, który zbliża obie szkoły do wyczekiwanej termomodernizacji. Prezydent Wróblewski wraz z Tadeuszem Rostkowskim - firma TAROS fot. Bartłomiej Ryś

Zespół Szkół numer 3 i Zespół Szkół numer 1 – obie te placówki otrzymały wielkanocny prezent od Prezydenta Witolda Wróblewskiego. W Urzędzie Miejskim została podpisana umowa z gdańską firmą na opracowanie dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia termomodernizacji obu obiektów.

Podczas krótkiej i konkretnej konferencji prasowej (podczas której, jak nigdy, żaden dziennikarz nie zdążył zadać pytania) Prezydent Witold Wróblewski podzielił się dobrą informacją: za dokładnie 90 dni (według umowy) będzie przygotowana i gotowa do wdrożenia kompletna dokumentacja dotycząca termomodernizacji dwóch elbląskich placówek: Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Rodziny Nalazków oraz Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Korczaka. Opracowaniem dokumentacji zajmie się Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „TAROS” Tadeusz Rostkowski z Gdańska. Koszt opracowania dokumentacji dla obu obiektów to 136.530 zł.

Dokumenty niezbędne do dofinansowania

Prezydent Wróblewski wraz z Elżbietą Giedą, dyrektorem Departamentu Inwestycji Urzędu Miejskiego zaznaczyli, że powyższa dokumentacja jest niezbędna, aby móc ubiegać się o dofinansowanie. Te może wynieść aż 85% ogólnej kwoty za termomodernizację obiektów. Środki mają pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020. Kiedy wnioski?

- Chcę je złożyć jak najszybciej – zapowiedział Wróblewski.

Firma Taros zajmie się nie tylko inwentaryzacją budynków, wykonaniem audytu energetycznego budynku i uzyskaniem zgód właścicieli ale również będzie pełniła nadzór nad projektem w czasie wykonywania termomodernizacji.

Kolejność przeprowadzonych termomodernizacji została ustalona w porozumieniu z dyrekcjami poszczególnych szkół, Radnymi Rady Miejskiej i samym Prezydentem.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jasio
ponad rok temu ocena: 50%  2
kolejny przekręt dla kolesi !!! ,chyba że prezydent dał to z własnej kieszeni??????? to tak, a nie z naszych podatków
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elg.
ponad rok temu ocena: 75%  1
Jaki prezent czy oni coś dali z własnej kieszeni czy zrobili coś po godzinach pracy za które suto ich opłacamy?! Zrobili tylko to co do nich należało.Chory kraj zaraz jeszcze nagrody sobie poprzyznawaj ą.
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.