› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Wielkanocne zbieranie jajek z Końskim Zdrowiem

› dzieci i rodzina ponad rok temu    19.04.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wielkanocne zbieranie jajek z Końskim Zdrowiem

Fundacja Końskie Zdrowie w Elblągu zaprasza na Wielkanocne Polowanie na  Jajka. Wiemy, że traducja ta popularna jest w Anglii, Francji czy NIemczech i mamy nadzieję na wspólną Wielkanocną i rodzinna aktywnośc lokalnej społeczności.

Nasza propozycja polega za zebraniu się o wyznaczonej godzinie 12:00, w wyznaczonym miejscu: ul. Okólnik 4 w Elblagu i szukaniu ukrytych na tym terenie czekoladowych jajek i drobnych podarków. Ma to być celebrowanie wspólnego czasu w tak pięknych  wiosennych okolicznościach natury a w mieście.

Nasze koniki - tropiciele wszelkich słodyczy - pójdą z Nami do towarzystwa. Wydarzenie to nie ma zastąpić tradycyjnych obchodów Wielkanocy, tylko je wzbogacić, mamy nadzieję organizować i kontynuowac tradycję poszukiwań w następnych latach.

Po zbieraniu jajek zapraszamy na ławki ustwaione w najfajniejszych  miejscach Naszego terenu i zarzywać kąpieli słonecznych z kubkiem kawy czy herbaty w ręku.

W „polowaniu” na ukryte jajka ze słodkościami nie ma niczego, co przeciwstawiałoby się tradycji chrześcijańskiej. W przeciwieństwie do  wielu tradycji wielkanocnych, które nadal kultywuje się w Polsce,  szukanie ukrytych jajek nie ma rodowodu pogańskiego. Przeciwnie,  zachodni teolodzy przez wieki wiązali ten stary obyczaj z poszukiwaniem  grobu Jezusa z Nazaretu, a samo odkrycie jajka i związaną z tym radość  interpretowali jako radość ze zmartwychwstania.

Więcej informacji: facebook.com/konskiezdrowieelblag.

Zapraszamy!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.