› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Wielka Powtórka przed Maturą z Matematyki

› bieżące 22 dni temu    27.04.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wielka Powtórka przed Maturą z Matematyki fot. Nadesłane

Maturzyści z elbląskich szkół średnich wzięli udział w Wielkiej Powtórce przed Maturą z Matematyki, będącej finałem bezpłatnego kursu Matma Praktycznie Zdana organizowanego przez Akademię Nauk Stosowanych w Elblągu.

Prorektor ds. Kształcenia ANS w Elblągu dr inż. Jerzy Buriak, prof. uczelni przywitał blisko 300 uczniów klas maturalnych z IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu, Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu oraz Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu, którzy zjawili się w Auli ANS w Elblągu, aby na tydzień przed egzaminem powtórzyć wszystkie zagadnienia mogące pojawić się na maturze.

Mgr Artur Matłach przerobił z uczniami cały arkusz maturalny, omawiając szczegółowo wszystkie elementy, na które trzeba zwracać uwagę w trakcie egzaminu. Logarytmy, funkcje, ciągi, czy też równania i nierówności były jednymi z wielu działów matematyki, z którymi zmagali się uczniowie klas maturalnych w czasie Wielkiej Powtórki.

- Pomysł jest naprawdę fajny. Do matury zostało niewiele czasu i na pewno taka powtórka nam się przyda - mówili uczniowie IV LO w Elblągu.

Było bardzo intensywnie, a zdeterminowani maturzyści cały czas aktywnie uczestniczyli w rozwiązywaniu zadań. Niektóre z poruszanych zagadnień początkowo stanowiły zagwozdkę dla uczniów, jednak po ich omówieniu przez mgr Artura Matłacha stawały się dużo prostsze i bardziej zrozumiałe.

Sami maturzyści stale podkreślali, jak ważne jest regularne powtarzanie materiału, zwłaszcza na ostatniej prostej przed maturą.

- Bardzo dobrze jest jeszcze raz powtórzyć cały materiał do matury z matematyki. Samemu nie zawsze uda się zmotywować do nauki, a tutaj mamy wszystko omówione - komentowali uczniowie ZSM w Elblągu.

Dzięki przedstawionym metodom rozwiązywania zadań uczniowie na pewno lepiej poradzą sobie z czekającym ich egzaminem i matura nie będzie już taka straszna.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.