› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Weekend Bliskości dla rodziców i ich maluszków

› rozwój i edukacja ponad rok temu    25.09.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Weekend Bliskości dla rodziców i ich maluszków

Okres po urodzeniu dziecka jest niezwykle ważnym etapem zarówno dla rodziców, jak i dla samego maluszka. Tworzą się nowe więzi, wszyscy uczą się nowych relacji i siebie nawzajem. Dużą rolę odgrywa wówczas poczucie wzajemnego ciepła, zaufania. I o tym m.in. będą mówić i uczyć się uczestnicy Weekendu Bliskości, który odbędzie się 6 i 7 października 2012 w Elblągu. Rekrutacja trwa do 1 października, udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

Podobnie jak z akcją Elbląg Czyta Dzieciom organizowaną przez Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych, tak i z Weekendem Bliskości Elbląg dołącza do wielu innych miast Polski, które realizują u siebie podobne inicjatywy stawiające na więzi rodziców z dziećmi. To drugie wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Międzynarodowego Tygodnia Bliskości. Skorzystać z niego będą mogli głównie rodzice małych dzieci.
 
– Mówiąc o bliskości mamy na myśli i więzy emocjonalne, i kontakt fizyczny. Dlatego podczas Weekendu Bliskości naszą propozycją są przede wszystkim warsztaty i rozmowy dotyczące noszenia dzieci w chustach, które budują właściwe relacje w obu tych sferach – mówi Beata Wachniewska-Mazurek ze Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych, organizatorka wydarzenia. – Poza tym zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych warsztatów z fotografii dziecięcej, pielęgnacji skóry kobiet w trakcie i po ciąży, a także... pokazu mody chustowej. Ci rodzice, którzy odważą się zaprezentować nam z dzieckiem w chuście, będą mieli pierwszeństwo udziału w warsztatach. Pokaz jest przewidziany dla rodziców, którzy mają dziecko w wieku maksymalnie 2 latek.
 
By zapewnić odpowiednią ilość materiałów oraz wolontariuszy do pomocy przy warsztatach, każdy rodzic, który chce wziąć udział w wydarzeniu, powinien najpierw wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie www.sir.elblag.pl). Rekrutacja trwa do 1 października 2012. Na podany w formularzu adres mailowy organizatorzy prześlą program Weekendu Bliskości oraz szczegółowe informacje dotyczące warsztatów.
 
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych, a partnerem strategicznym – Klub Kangura z Gdańska.
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Compos Mentis
ponad rok temu 1
Obserwujac relacje starszych dzieci z rodzicami, stwierdzam, ze takie wekendy bliskosci tez by im sie przydaly.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.