› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Warsztaty fotograficznie w elbląskich gimnazjach

› bieżące ponad rok temu    9.05.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Już od połowy kwietnia Stowarzyszenie działające przy Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym realizuje projekt warsztatów fotograficznych dla uczniów gimnazjów Elbląga i Powiatu Elbląskiego. Zajęcia są ciepło przyjmowane przez uczniów, którzy interesują się najnowszą technologią, jak i doskonaleniem umiejętności fotografowania.

Młodzi ludzie pragną wyjść poza ograniczenia aparatów w telefonach komórkowych czy tryb auto w kompaktach. Warsztaty prowadzone przez nauczyciela podstaw fotografii i filmu Pana Artura Kalinowskiego to pokazanie możliwości kreowania rzeczywistości poprzez zdjęcia w sposób przystępny dla młodzieży.

Zarażenie ich sztuką, uzmysłowienie alternatywnego, innego sposobu spędzania czasu wolnego to cel nadrzędny kilku godzin spotkania z fotografią. Zajęcia realizowane są w Gimnazjum nr 2, nr 6, nr 9 w Elblągu, Gimnazjum w Gronowie Elbląskim, Gimnazjum nr 1 w Pasłęku, Gminnym Gimnazjum w Gronowie Górnym. Powstałe prace uczniów są przede wszystkim świadectwem odkrywania zupełnie innego świata. Mamy nadzieję, że artystycznie zarażona młodzież odnajdzie w fotografii swój własny, prywatny środek wyrazu. Pod koniec realizacji projektu kilkanaście prac pokażemy w szkołach. Towarzyszyć nam będą także przy wystawie nagrodzonych zdjęć w Konkursie Fotograficznym KOLOR. Już teraz zapraszamy na spotkanie ze spojrzeniami młodych.

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Prezydenta Miasta Elbląg w ramach zadania „Wspieranie projektów z zakresu edukacji kulturalnej, ze szczególnym uwzględnieniem programów skierowanych do dzieci i młodzieży” oraz Starosty Elbląskiego w ramach zadania „Działania na rzecz edukacji kulturalnej oraz artystycznej wśród dzieci i młodzieży wiejskiej w powiecie elbląskim”.

Dominika Lewicka-Klucznik
 

 • Warsztaty fotograficznie w elbląskich gimnazjach
 • Warsztaty fotograficznie w elbląskich gimnazjach
ilość zdjęć 2 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.