› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

W Olsztynie właśnie otwarto papugarnię. Czy chcielibyście mieć podobną w Elblągu?

› bieżące 9 miesięcy temu    6.07.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 9 ocen 0 / 0%
A A A

W Olsztynie właśnie otwarto papugarnię. Mieści się ona w północno-wschodniej części miasta, przy ulicy Lubelskiej 29 c. Co prawda uroczyste, oficjalne otwarcie, odbędzie się w sobotę, 8 lipca o godz. 10.30, ale już dziś i jutro można ją odwiedzić (w czwartek w godzinach 15:00 -19:00, a w piątek -  od 13:00 - 17:00). Bilet uprawniający do wejścia w te dni kosztuje 10 zł. Od soboty (8 lipca) papugarnia będzie czynna w godzinach 10.30-19.00.

Jest to obecnie jedyne tego typu miejsce w województwie, gdzie odwiedzający mogą podziwiać, pogłaskać i nakarmić egzotyczne ptaki oraz zrobić sobie z nimi zdjęcie. Na 250 m2 można podziwiać blisko 50 papug z 10 różnych gatunków, w tym m.in. rudosterki, kakadu różową, lorę wielką, amazonkę, arę zielonoskrzydłą i arę araraunę.

Jaka jest zasada funkcjonowania papugarni?  Ptaki swobodnie się przemieszczają, nie są zamknięte w klatkach. Mają do dyspozycji dużo gałęzi, roślin, a odwiedzający mogą je pogłaskać, fotografować się z nimi, przy czym nie można używać lampy błyskowej. W środku obowiązuje cisza, zakazane jest wnoszenie własnego pokarmu. Do większych ptaków należy podchodzić w towarzystwie opiekunów zwierząt (pracowników).

My w tym miejscu chcielibyśmy zadać Wam pytanie, czy dobrym pomysłem byłoby otworzenie podobnej placówki w naszym mieście? Koszt związany z inwestycją nie jest prawdopodobnie wielki, natomiast widowiskowość jest naprawdę bardzo duża. Takie miejsce może przyciągać do Elbląga turystów w sezonie choćby z Mierzei Wiślanej, a po jego zakończeniu może być doskonałym uzupełnieniem oferty turystycznej miasta. O tym, że jest to miejsce niezwykłe świadczy bardzo duża popularność jaką cieszy się papugarnia, która funkcjonuje od stycznia bieżącego roku w Bydgoszczy. 

W latach 70. w elbląskich szkołach była przeprowadzona ankieta, w której dzieciom zadano pytanie, co według nich w Elblągu będzie w XXI. Najwięcej odpowiedzi dotyczyło zoo. Takie były wówczas oczekiwania najmłodszych. A dziś? 

Na zakończenie wróćmy z powrotem do Olsztyna. Z okazji otwarcia papugarni właściciele przygotowali konkurs, w którym do zdobycia są trzy podwójne zaproszenia do wykorzystania w dowolnie wybranym przez terminie. Aby wziąć udział w konkursie należy:

Wyniki konkursu organizatorzy podadzą 7 lipca o godzinie 21.00.

Papugarnia w Olsztynie - podstawowe informacje

Godziny otwarcia: 10.30-19.00

Cennik: 18 złotych normalny, 14 złotych ulgowy, dzieci do lat dwóch - wstęp wolny

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (9)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Uve
7 miesięcy temu 9
Do papugarni jeżdżę bardzo często do gdańska, bardzo żałuję że nie ma takiego miejsca w Elblagu, myślę że takie miejsce w Elblagu cieszyłoby się wielkim zainteresowaniem, chcielibyśmy mieć papugarnie w Elblagu :) liczymy na to że ktoś kto może w tym kierunku cos zrobic to przeczyta. Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MS
7 miesięcy temu 8
Świetny pomysł ja rownież mam nadzieję zę w Elblagu powstanie papugarnia, to na prawde urocze miejsca dla dzieci mlodziezy i starszych, w Elblągu brakuje takich miejsc
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do_pomorskiego
9 miesięcy temu ocena: 100%  7
@Globisz: Co ma Bydgoszcz do tego? Artykuł jest głównie o ośrodku ze "stolicy" województwa i jednocześnie kryptoreklamą tego miasta na elbląskim portalu. No, ale do Gdańska przecież z Elbląga za daleko :) O wiele ciekawszym pomysłem byłoby coś a la ogród botaniczny, który można wznieść w okolicy Bażantarni.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ G.
9 miesięcy temu 6
W Bydgoszczy jest bardzo ładna papugarnia (widziałem foty) i przychodzi tam mnóstwo ludzi. Papugarnia to nie jest jakiś nowy pomysł Olsztyna, a ty widzę, że masz pewien kompleks związny z tym miastem. Wystarczy wyjść poz schemat Gdańsk - Olsztyn. Są jeszce inne miasta.
~ Kama
9 miesięcy temu 5
Fajnie by było. A w sprawie miejsca papug. Tak, ja także uważam, że lepiej im na wolności, choć są papugi, które już urodziły się w niewoli. Poza tym myślę, że mają w takich miejsach zapewnioną dobrą opiekę, a te woliery są bardzo duże. Patrząc szerzej np. w takich polskich lasach zwierzętom w każdej chwili grozi śmierć od kuli myśliwego. To trudny temat.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ reggr
9 miesięcy temu ocena: 100%  4
Miejsce papug jest na wolności a nie w klatkach
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do_pomorskiego
9 miesięcy temu ocena: 67%  3
Jeżeli Elbląg ma na kimś się wzorować to sugeruję kierunek Trójmiasto, a nie daleki wschód.
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Globisz
9 miesięcy temu ocena: 40% 2
A Bydgoszcz to daleki wschód wg ciebie? Radziłbym uważniej przeczytać tekst i nie ulegać złym emocjom :)
~ Uvertos
9 miesięcy temu ocena: 75%  1
Świetny pomysl,wspaniałe pomysł na odpoczynek brakuje takich miejsc w naszej okolicy, papugi są piekne;) Mam nadzieję na podobną inwestycje w Elblągu
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.