› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

W Elblągu odbędzie się bicie rekordu Polski!

› rozwój i edukacja 8 miesięcy temu    26.04.2018
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
W Elblągu odbędzie się bicie rekordu Polski!

Już w najbliższy piątek - 27 kwietnia w hali sportowo - widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135 w godz. 11:00 - 13:30 odbędą się Elbląskie Obchody Dnia Ziemi. Podczas imprezy bity będzie Rekord Polski na najdłuższy łańcuch z plastikowych nakrętek. W proces tworzenia i łącznia rekordowego łańcucha zaangażowali się uczniowie z 35 elbląskich szkół.

 22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętowały Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 r. jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami, pod międzynarodową nazwą  „End Plastic Pollution”.

 W Elblągu  - podsumowanie ekologicznej akcji nastąpi 27 kwietnia w hali sportowo - widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135 w godz. 11:00 - 13:30. W tym dniu, poza oficjalną próbą bicia Rekordu Polski na najdłuższy łańcuch z plastikowych nakrętek., przewidziano także wiele innych atrakcji. Wśród nich między innymi konkurencje sportowe, występy artystyczne, ślubowanie ekologów, czy uroczyste wręczenie nagród dla najbardziej zaangażowanych w ekologię uczniów przez Prezydenta Witolda Wróblewskiego.

Serdecznie zapraszamy Państwa na to wydarzenie. Prace w szkołach idą pełną parą, w niektórych jak np. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 przy ul. Kopernika, czy w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych przy ul. Rycerskiej zabrakło żyłki. Co ciekawe łańcuch musi być bardzo ściśnięty odległość między nakrętkami nie może być większa niż 2 milimetry.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ uczeń Miodka
8 miesięcy temu 1
„Aleja” czy „aleja”, czyli kilka uwag o pisowni nazw ulic z tym wyrazem W jaki sposób zapisujemy nazwy alei? Wielką czy małą literą? W zasadzie oba będą poprawne, o ile znamy nietrudną zasadę, którą dziś pokrótce omówię. Wszystko zależy od liczby gramatycznej, w jakiej ów wyraz występuje. Jeśli bowiem mamy liczbę pojedynczą, to wyraz aleja zapisujemy małymi literami, np. aleja Kasztanowa, aleja Słowackiego. Od wielkiej litery piszemy nazwę tych alei, które są używane w liczbie mnogiej. Przykładem, który świetnie to obrazuje, są warszawskie Aleje Jerozolimskie oraz Aleje Ujazdowskie. Zasada ta tyczy się również skrótów. Oznacza to, że jeśli wyraz występuje w liczbie pojedynczej, piszemy go w następujący sposób: al. Mickiewicza, gdy zaś stosowany wyraz ma liczbę mnogą, konieczny jest zapis: Al. Jerozolimskie. Autor: Kamil Kromski
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.