› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

"Uwolnić emocje!" Najbardziej wartościowe jest spotkanie z realnym człowiekiem

› rozwój i edukacja ponad rok temu    13.03.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
10 zdjęć fot. Marcin Mongiałło

W dobie wszechobecnej komputeryzacji zapominamy o prawdziwym życiu. Najbardziej wartościowe jest spotkanie z drugim człowiekiem. Trzeba tylko wyjść i spróbować. Taki jest właśnie przekaz projektu realizowanego przez sześcioro uczniów Zespołu Szkół Zakonu Pijarów im. św. Mikołaja w Elblągu. 

Projektu bez wątpienia potrzebnego i trafiającego do młodych ludzi z elbląskich szkół, bo to właśnie oni są odbiorcami ważnego przekazu, który ma za zadanie uczynić ich życie lepszym, zmienić ich postawy, przyzwyczajenia. Trudno zrobić rewolucję w umysłach młodych ludzi, kiedy nie widzą oni sensu zakładanych zmian. W tym przypadku tak nie jest. Celem projektu jest bowiem obudzenie swiadomości i pokazanie potrzeby, konieczniości zmian oraz podkreślenie korzyści, które za nimi stoją.

W projekcie biorą udział: Mateusz Radziszewski, Daniel Pastewski, Aleksandra Tomczyk, Anna Wiertel, Piotr Świercz i Jakub Alchimowicz. Wszyscy oni są uczniami najlepszego, według rankingu opracowanego przez meisięcznik Perspektywy, liceum w Elblągu (119. miejsce w Polsce). Pisaliśmy o tym na naszych łamach kilka miesięcy temu.

Jest jeszcze jedna dziewczyna, która brała udział w poprzedniej edycji i pomaga nam w utrzymaniu strony internetowej, w tłumaczeniach

- mówią.

Projekt jest skierowany do dzieci i młodzieży. Chcemy im pokazać jak ważne są w zyciu emocje, jak ważna jest rozmowa z drugim człowiekiem, z naciskiem na przekazywanie emocji. Działamy od klas czwartych szkoły podstawowej do trzecich gimnazjum

- akcentuje Mateusz Radziszewski.

Mateusz Radziszewski i Daniel Pastewski chodzą do klasy maturalnej i stanowią trzon zespołu, w skład którego wchodzą jeszcze ich młodsi koledzy i koleżanki. To właśnie praca dziewczyn - Aleksandry Tomczyk i Anny Wiertel - jest nieoceniona, bardzo istotna.Dbają one między innymi o wizerunek, detale, zapinają wszystko na ostatni guzik, przywiązując szczególną wagę do szczegółów. 

Wysiłek intelektualny młodych ludzi nie idzie na marne.

Po pierwszej edycji robiliśmy różne ankiety, z których wynika, iż dzieci dostrzegają problem. Nawet 90% udzielało odpowiedzi świadczących o tym, że chcą zmienić swoje zycie. Chcemy poznać poglądy młodych ludzi i wejść z nimi w dyskusję, wymianę zdań, argumentów i w ten sposób na nich wpłynąć.

- mówi Mateusz.

Dowiadujemy się od dyrekcji niektórych szkół, że one same wprowadzaja zasady, że na przerwach nie można korzystać z telefonu. My natomiast mówimy po co są te zasady, co one dają

- dodaje Daniel.

Dowiedzieliśmy się, że ta edycja jest już drugą i odbywa się w sposób bardzo intensywny.

W zeszłym roku zorganizowaliśmy 9 konferencji. W tym roku udało nam się przeprowadzić już 8, a zaplanowane są 3. Oceniamy, że pod koniec edycji grono naszych odbiorców będzie liczyło ponad 1000 osób (2 edycje - przyp. redakcji)

- wylicza Daniel.

Dyrektor objął nas swoim honorowym patronatem

- dodaje po chwili.

Na ostatniej konferencji, którą prowadziliśmy w Zespole Szkół nr 2 (Szkoła Podstawowa nr 25 i Gimnazjum nr 10 w Elblągu) wprowadzliśmy pewną nowinkę. Udało nam się przeprowadzić konferencję bez udziału nauczycieli. Dało to bardzo pozytywny efekt. Młodzi ludzie byli bardziej skłonni wypowiadać się swobodnie. Nasz przekaz był bardziej skuteczny.

- zauważa Mateusz.

Naszą uwagę zwróciło profesjonalne logo projektu, o które zapytaliśmy.

Logo to pomysł brata Kuby (Jakuba Alchimowicza - przyp. redakcji), który uczęszcza do liceum plastycznego.

- Mateusz zaspokoił naszą ciekawość.

To był nasz pomysł połączony z jego wykonaniem, umiejętnościami. Na bieżąco konsultowaliśmy się z nim, przekazując mu jaki efekt chcemy uzyskać

- dodał Daniel. 

Uwolnić emocje –  ulotka. fot. facebook.com/uwolnicemocje

Mateusz Radziszewski i Daniel Pastewski zgodnie podkreślają, żen ie chcą bazować na samym Elblągu, ale pragną mieć czytelników w całej Polsce. W związku z tym założyli profil na Facebooku, który cieszy się dużą popularnością.

Uwolnić emocje! - to seria konferencji i happeningów dla osób w każdym wieku. Chcemy pokazać, że w czasach SMS-ów, internetu warto "wylogować się do życia" i spędzać czas na rozmowie z bliskimi, ze znajomymi. W tym na pewno pomogą nam emocje. Dlatego na naszych spotkaniach pokażemy jak otworzyć się na innych i pomożemy się przełamać. Przypomnimy, że wyrażanie tego co czujemy nie jest wcale takie trudne oraz nauczymy jak "zarażać" i dzielić się emocjami z innymi. Mamy nadzieję, że przez to pomożemy Wam w komunikacji oraz zachęcimy do uwalniania emocji!

 

Poprzez konferencje i happeningi dla osób w każdym wieku chcemy pokazać, że w czasach SMS-ów i internetu warto "wylogować się do życia". 

- takie przesłanie projektu realizowanego pzez młodych elblążan można przeczytać wchodząc na facebook.com/uwolnicemocje

Na koniec zaptaliśmy o warunki kształcenia w szkole pijarskiej w Elblągu. Młodzi ludzie zgodnie podkreslali, że są bardzo zadowoleni z wyboru tej placówki, w której panuje niemal rodzinna atmosfera.

Osoba, która nawet była słaba w gimnazjum może osiągnąć dobry wynik w liceum. Tu jest praca indywidualna nad uczniem, kazdemu poświęca się dużo czasu. Szkoła ta ma ofertę dla każdego

-  Anna Wiertel podsumowała dłuższą dyskusję w tym temacie. 

  • Uwolnić emocje
ilość zdjęć 10 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 12
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.