› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Urodziny w Gdańsku – 5 pomysłów na kreatywną zabawę dla dzieci

› poradnik ponad rok temu    1.08.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Urodziny w Gdańsku – 5 pomysłów na kreatywną zabawę dla dzieci

Urodziny to jeden z najważniejszych dni każdego roku – bez względu na to, czy kończysz pięć, piętnaście, czy pięćdziesiąt lat. Ale to właśnie dziecięce imprezy budzą największą ekscytację i są najbardziej wyczekiwane. Chcesz sprostać oczekiwaniom pociechy? Jeśli tak, zaproponuj dziecku nietypową zabawę. Taką, która pobudzi pokłady kreatywności. Zobacz, gdzie możesz zorganizować nietypowe dziecięce urodziny w Gdańsku i okolicach.

Czy dziecięce urodziny to tylko przyjęcie z tortem? Owszem, przyjęcie dla członków rodziny i najbliższych przyjaciół to zazwyczaj pozycja obowiązkowa. Ale jest jeszcze druga strona medalu, a więc impreza dla małych przyjaciół solenizanta. To właśnie ona daje szansę na beztroską, radosną zabawę. A jeśli można ją wzbogacić o nutkę kreatywności, to czemu nie. Jak to zrobić?

1) Gra w „podchody”

Dziś znana również pod nazwą „gry miejskiej”. O co chodzi? Mówiąc najprościej: o rozwiązywanie zagadek, które doprowadzą uczestników zabawy do określonego miejsca. Scenariusz takiej zabawy urodzinowej możesz przygotować samodzielnie albo… skorzystać ze wsparcia specjalistów. W Gdańsku bez trudu znajdziesz pomoc w organizacji eventu dla dzieci o takim charakterze. Oczywiście warto zawsze pamiętać o bezpieczeństwie. Zabawa przeznaczona dla młodszych dzieci powinna się toczyć np. na terenie ogrodu lub parku, a organizowana dla tych starszych może zatoczyć szerszy krąg.

2) Warsztaty artystyczne

Zajęcia z garncarstwa lub z rzeźbienia z modeliny? Czemu nie! Pozwolą dzieciom – zwłaszcza tym w wieku szkolnym – odkryć pasjonujący świat sztuki, zwłaszcza użytkowej. W Gdańsku bez trudu znajdziesz miejsce, w którym organizowane są ciekawe warsztaty z tego zakresu. Zajęcia zakończą się powstaniem określonych przedmiotów, które dzieci będą mogły, na pamiątkę, zabrać do domu.

3) Kreatywne zajęcia na domowym kinderbalu

Organizujesz urodziny dla dziecka w domu? W takim razie zapewnij uczestnikom coś więcej niż tylko smaczne jedzenie i muzykę do tańca. Kreatywność pobudzą wciągające zabawy. W zależności od wieku uczestników mogą to być np. kalambury czy popularna zabawa w „czółko”, w trakcie której dzieci będą musiały odgadnąć tożsamość różnych, znanych im z bajek bohaterów.

4) Przygotowywanie „kapsuły czasu”

To dość popularny pomysł zza oceanu, który coraz częściej wykorzystujemy również w Polsce. Zachęć uczestników imprezy urodzinowej do przygotowania obrazków lub listów przeznaczonych dla ich potomków – z wiadomościami, które chcieliby przekazać ludziom żyjącym za pięćdziesiąt, sto lub więcej lat. A później zamknijcie wszystkie te rzeczy w solidnym pudełku – np. metalowym – i zakopcie w ogrodzie.

Taka zabawa pozwoli uczestnikom popuścić wodze fantazji i na długo zapadnie w pamięć.

5) Urodziny z Lego

Klocki Lego są kochane przez dzieci na całym świecie – między innymi za to, że pozwalają wykraczać poza granice i tworzyć własną rzeczywistość. Tak też może być podczas specjalnych warsztatów pod okiem profesjonalnego animatora. Taki pomysł na urodziny w Gdańsku można zrealizować np. wspólnie z Edukido. A jak te zajęcia wyglądają w praktyce? Ich program jest dostosowywany do wieku i upodobań dzieci oraz oparty o zabawę z konkretną serią klocków, np. NinjaGO, Star Wars, Harry Potter, Avengers czy WeDo. Konstruowanie własnych masek karnawałowych, galaktyczna bitwa, a może trening spinjitzu? Zabawa wciągnie małego solenizanta i jego gości na wiele godzin. Co ważne – odbędzie się pod okiem profesjonalnego animatora, który zadba o bezpieczeństwo i uśmiech na twarzach gości.

Dziecięce urodziny mogą być czymś więcej niż tylko kinderbalem z tortem. Wystarczy sięgnąć po jedną z mnóstwa kreatywnych opcji dostępnych w Gdańsku i nie tylko. Spróbuj – Twoje dziecko będzie Ci wdzięczne!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.