› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Uczniowie z Elbląga w Komendzie Policji

› bieżące miesiąc temu    20.10.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Uczniowie z Elbląga w Komendzie Policji fot. Nadesłane

Elbląscy policjanci gościli uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej. Podczas wizyty funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy, zaprezentowali wyposażenie Policji oraz przypomnieli najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Wszystko w ramach działań „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu realizują założenia wojewódzkiego programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, podopiecznych przedszkoli, placówek opiekuńczych, terapeutycznych, leczniczych, kulturalnych oraz miejsc zorganizowanego wypoczynku (np. obozów, kolonii czy półkolonii).

W ciągu całego roku, cyklicznie na terenie jednostki policji w Elblągu przy ul. Tysiąclecia 3 odbywają się spotkania z dziećmi. Takie spotkanie miało miejsce w minioną środę (19.10.2022r.).

Mali goście z II klasy SP nr 19 w Elblągu poznali tajniki pracy stróżów prawa, w tym rolę i zadania Policji. Dzieci zobaczyły wyposażenie osobiste policjantów ich radiowozy, a także mogły zwiedzić gmach jednostki i podpatrzeć jak pracują policyjni technicy i oficer dyżurny. Kolejne spotkania z najmłodszymi wkrótce.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.