› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Tytuł „Oczytanej szkoły” przyznany!

› rozwój i edukacja ponad rok temu    20.12.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Tytuł „Oczytanej szkoły” przyznany!

18 grudnia na długo zapadnie w pamięci uczniów z siedmiu elbląskich szkół podstawowych, a to za sprawą „Bajecznego happeningu”, który odbył się w Centrum  Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Uczniowie zacięcie rywalizowali w olimpiadzie „Oczytana szkoła”, bawiąc się przy tym iście bajecznie.

Olimpiada  składała się z ośmiu rund i sprawdzała wiedzę dotyczącą nie tylko szkolnych lektur, ale też książek poza kanonem szkolnym oraz znajomość adaptacji filmowych. Koło fortuny, magiczny worek, cytaty, kalambury, to tylko niektóre zadania, z którymi zmierzyli się nasi finaliści. Wykazali się oni dużą wiedzą i chęcią zdrowej rywalizacji. Często znali odpowiedzi, zanim pytanie dobiegło końca, brawurowo łączyli bohaterów z tytułami książek, bezbłędnie rozpoznawali okładkę książki po kadrze ilustracji.

To bardzo cieszy! Widać wśród młodzieży oczytanie i zainteresowanie literaturą, wbrew powszechnemu przekonaniu, że młodzi ludzie nie czytają

– przyznają koordynatorzy projektu. 

Dużą rolę odegrała publiczność i doping, jaki zgotowali swoim drużynom pozostali uczniowie - dali odczuć, że reprezentanci rywalizujący o wygraną nie są sami i że również świetnie się bawią. Nuda i zniechęcenie została tego dnia poza salą Kina Światowid.    

Tytuł „Oczytana szkoła” trafił do Szkoły Podstawowej Regent z Oddziałami Dwujęzycznymi, drugie miejsce zajął Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu, trzecie miejsce należało do Szkoły Podstawowa Nr 12 w Elblągu, a czwarte do Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu. Mimo, że nie wszyscy wygrali, nikt nie był przegrany, każda drużyna otrzymała nagrody: książki, gry edukacyjne, gry planszowe i gadżety edukacyjne. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Do przyszłego roku!   

Olimpiada odbyła się w ramach projektu pn. „Witajcie w szkolnej bajce!”. Projekt był realizowany od kwietnia do grudnia 2019 r. przez CSE „Światowid” w Elblągu, a został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Redakcja Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.