› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Tydzień Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week) w SP 14

› dzieci i rodzina ponad rok temu    11.12.2015
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Tydzień Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week) w SP 14

Godzina Kodowania jest powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii. Wzięło w niej dotychczas udział ponad 140 milionów uczestników, głównie uczniów, z całego świata.

Godzina Kodowania to pierwszy krok w podróży do wiedzy o tym, jak działa nowoczesna technologia i jak tworzyć w niej nowe aplikacje. To możliwość zasmakowania prawdziwej informatyki w czasie 60 minut. Polska plasuje się na 10-16 miejscu w rankingu liczby sesji i uczestników wśród ok. 200 krajów uczestniczących w tej inicjatywie.

Nasi uczniowie również biorą udział w tym fantastycznym przedsięwzięciu, który popierają i propagują min. Bill Gates, Mark Zuckerberg i prezydent USA Barack Obama. Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu już po raz trzeci uczestniczy w Hour of Code, jednak w tym roku po raz pierwszy jako jedyna zarejestrowana w Hour of Code szkoła w Elblągu.

Od 8 grudnia udział w godzinie kodowania biorą udział uczniowie klas III, IV, V i VI. Rekordzistami jest klasa VI c, która ma już ok. 25 „Certificate of Competition”. Już pobiliśmy rekord z ubiegłych lat, zobaczymy jaki będzie wynik tegoroczny. Katarzyna Witkowska, nauczyciel informatyki SP 14

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.