› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Trwa nabór do klasy siódmej dwujęzycznej na rok szkolny 2020/2021 (+ wideo)

› rozwój i edukacja ponad rok temu    31.05.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Trwa nabór do klasy siódmej dwujęzycznej na rok szkolny 2020/2021 (+ wideo)

Trwa nabór  DO KLASY SIÓDMEJ DWUJĘZYCZNEJ NA ROK SZKOLNY 2020/2021.

W dobie globalizacji klasa dwujęzyczna jest szansą na lepsze życie. Sprawna komunikacja w języku angielskim jest w obecnych czasach umiejętnością kluczową. Język angielski staje się bowiem językiem uniwersalnym, obejmującym coraz więcej dziedzin współczesnego życia.

Nauka języka angielskiego  w klasie siódmej dwujęzycznej odbywa się w wymiarze rozszerzonym – 5 godzin tygodniowo. Dodatkowo część przedmiotów m.in. geografia – 2 godziny, informatyka – 1 godzina nauczane są w systemie dwujęzycznym, co oznacza że zajęcia prowadzone są częściowo po angielsku. Taki system zwiększa intensywność obcowania ucznia z językiem angielskim w mowie i piśmie oraz sprzyja rozwojowi języka specjalistycznego.

Zajęcia odbywają się w nowoczesnej pracowni audiowizualnej wyposażonej w słuchawki. Umieszczenie dodatkowych godzin zajęć w szkolnym planie lekcyjnym pozwala uczniowi na  efektywniejsze zarządzanie swoim czasem. Aby zrealizować swoje zainteresowania uczeń nie traci czasu na dodatkowe przychodzenie do szkoły, czy dojazdy.

Dwujęzyczność – uczymy dla przyszłości

Nauka informatyki w systemie dwujęzycznym ukierunkowana jest na poznanie zagadnień najnowszej technologii, szeroko rozumianej innowacji, sztucznej inteligencji na bazie robotyki i algorytmiki, internetu rzeczy.

Dwujęzyczna geografia realizowana metodą projektu otwiera uczniów na świat, rozbudza ciekawość ludzi, uświadamia różnorodność kulturową, poszerza zasób słownictwa charakterystycznego dla krajów anglojęzycznych. Pozwala uczniom rozwijać pasje podróżnicze poprzez udział w wycieczkach i współpracę międzynarodową.

Nauczanie dwujęzyczne jest metodą promowaną na świecie. Absolwent klasy dwujęzycznej ma poszerzone możliwości kontynuowania dalszej edukacji w szkole ponadpodstawowej  (np. klasa dwujęzyczna w II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu, szkoły z profilami o rozszerzonym języku angielskim w Trójmieście), a w przyszłości możliwość zdawania matury międzynarodowej.

Wszystkich szóstoklasistów zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji językowych i  informatycznych, otwartych na nowe, ciekawe doświadczenia, zaprasza Szkoła Podstawowa nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu.

Więcej informacji odnośnie rekrutacji znajdziecie pod adresem: ssp19elblag.hg.pl.

Zobacz materiał wideo

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.