› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

To był prawdziwie zmasowany atak na czerniaka

› bieżące ponad rok temu    22.02.2013
Agnieszka Światkowska
komentarzy 3 ocen 7 / 100%
A A A
76 zdjęćTo był prawdziwie zmasowany atak na czerniaka fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Około czterystu uczniów przeszło ulicami miasta, pokazując, że... mają haka na czerniaka. Dziś bowiem, każdy komu zdrowie miłe, mógł wziąć transparent w dłoń i swoją postawą udowodnić, że mówienie o czerniaku i dbanie o siebie nie jest tematem tabu, wręcz przeciwnie... to lans – jak twierdzą młodzi ludzie. Dzień Hakowicza, zorganizowany przez licealistki z II LO, był kulminacyjnym punktem ogólnopolskiej kampanii "Mam haka na raka". W tym roku kampania poświęcona jest właśnie profilaktyce raka skóry. 

Kilka minut po godz. 10.00 spod Bramy Targowej ruszył wielki marsz ku zdrowej skórze. Wydarzenie to jest o tyle ciekawe, gdyż żadnej innej inicjatywie nie towarzyszyło w Elblągu tak wiele młodych osób. Wśród nich byli gimnazjaliści z Gimnazjum Nr 3, 4, 6, ale i przedstawiciele szkół licealnych i technicznych, w tym: Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych, Zespół Szkół Gospodarczych, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 i Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług. W sumie ok. 400 osób. Pochód, który przeszedł chodnikami przy ulicach: Stary Rynek, Wigilijna, Giermków, w kierunku 12 Lutego, Powstańców Warszawskich i Królewiecką, wzbudzał ogromne zainteresowanie przechodniów. Oni też otrzymywali z rąk młodzieży ulotki z informacją, jak dbać o swoje zdrowie, by czerniakowi nie dać szans.

Metą młodych hakowiczów była szkolna aula II LO, gdzie miał miejsce wykład dr Konrada Szydłowskiego z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu na temat profilaktyki czerniaka, jak również prezentacja i rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy transparent i hasło: Oto niektóre z nich: „Nie karm raka”, „Badać skórę to jest lans, czerniakowi nie daj szans”, „Mam broń na raka, więc nie bój się czerniaka”, „Czerniak to jest nasz wróg, rozpraw się z nim bez trwóg”, „Jeśli nie chcesz mieć czerniaka, to nie spiekaj się na raka”, a także: „Szybkie badania, to sposób na tego drania”.

Jury w składzie: Alicja Tomczyk – prezeska Stowarzyszenia Elbląskich Amazonek i dr Konrad Szydłowski - I miejsce przyznało II LO za hasło: "Udanego opalania życzy .. czerniak złośliwy"., II miejsce zajęło hasło Gimnazjum Nr 6: „Mamy haka na raka, szybkie badania to recepta na tego drania”, a tuż za nim na III miejscu znalazł się Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych za transparent z hasłem: „ Badać skórę to jest lans, czerniakowi nie daj szans”.

ilość zdjęć 76 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ uczestnik
ponad rok temu 3
w akcji uczestniczyli także uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr I i IV Liceum Ogólnokształcącego. Serdecznie WSZYSTKIM dziękujemy za tak liczny udział- było nas ponad 450 hakowiczów!!!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gatunek123456789
ponad rok temu 2
II miejsce hasło " mamy haka na raka , szybkie badania to recepta na tego drania "
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uczestnik
ponad rok temu 1
I miejsce zajął transparent z 2 LO z hasłem "udanego opalania życzy .. czerniak złośliwy".
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.