› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

To będzie miejsce do kreatywnego spędzania czasu

› dzieci i rodzina ponad rok temu    7.10.2013
Marcin Walędzik
komentarzy 1 ocen 7 / 100%
A A A
19 zdjęćTo będzie miejsce do kreatywnego spędzania czasu fot. Marcin Walędzik

Jedno kreatywne podwórko w ramach Budżetu Obywatelskiego już powstało. Oddano je do użytku w czerwcu tego roku przy ul. Teatralnej. Teraz czas na drugie, tym razem na ul. Wapiennej. Prace nad jego realizacją już trwają. Będzie to miejsce spotkań dzieci, ale również plac zabaw dla rodziców pragnących przypomnieć sobie czasy dzieciństwa.

Zanosi się, że jeszcze przed nadejściem zimy na elbląskiej Starówce wzbogaci się o wspaniałe miejsce do zabawy i rozrywki dla miejscowych dzieci i ich rodziców. To, że takie podwórka są świetnym miejscem do spędzenia wolnego czasu dla maluchów wie praktycznie każdy. Nie wszyscy sobie jednak zdają sprawę, że swój cenny wolny czas spędzają z nimi ich rodzice, ale także osoby samotne i opuszczone.

Wykonawca tejże inwestycji musiał się sporo nagłówkować by wymyślić wszystkie urządzenia dla przyszłych bywalców placu zabaw. Firma postanowiła, że będzie to doskonałe miejsce do gier chodnikowych, np. kapsle, kręconkę czy gumę. Prace rozpoczęły się w ostatnim tygodniu września. Robotnicy wykonali już wylewkę pod posadzkę to w/w gier. Plac ma powierzchnią 84 m.kw. Kto wie być może dzięki temu miejscu wspomniane zabawy wrócą do łask wśród dzieci i będą rewelacyjną konkurencją dla coraz popularniejszych niestety gier komputerowych.

Dzieciaki znajdą również miejsce do malowania kredą, afrykańskie tam-tamy czyli konstrukcję rur wydających niewyobrażalne dźwięki. Każdy chętny skorzysta również z huśtawki, bocianiego gniazda, trampoliny czy mini parku linowego. Pojawi się również specjalny plac do gry w boule. Wykonawca kreatywne podwórka stworzy w tym celu tzw. bulodrom. Gra polegać będzie na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki.

Realizacją tej inwestycji zajmuje się firma Elzambud z Elbląga, która w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego jest najbardziej aktywną z elbląskich firm. To ona wykonała pierwsze kreatywne podwórko, otrzymała zlecenie na budowę boisk sportowych przy Mazurskiej i wykonanie tarasu widokowego na Gęsiej Górze.

Zapraszamy do galerii zdjęć z prowadzonych prac przy budowie kreatywnego podwórka na Wapiennej.

ilość zdjęć 19 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ NoName
ponad rok temu ocena: 100%  1
Przynajmniej patologia nie będzie już spożywać alkoholu pod tym murem.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.