› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Teren wyrównany, wrotkarze nie mogą się doczekać

› inwestycje miejskie ponad rok temu    28.07.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
10 zdjęćTeren wyrównany, wrotkarze nie mogą się doczekać fot. Bartłomiej Ryś

Trwa przygotowanie terenu przy ul. Agrykola pod faktyczną budowę toru wrotkarskiego połączonego, w sezonie zimowym, z torem łyżwiarskim. Intensywne prace trwają, bo czasu pozostało niewiele – konsorcjum firm, które wygrało przetarg, ma czas na realizację inwestycji do 31 sierpnia br.

Nad budową toru wrotkarsko-łyżwiarskiego pracuje konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Produkcyjne, Usługowe i Handlowe „E&S” Sp. z o.o. oraz Firma Usługowa PROTEL Sp. z o. o. Kwota zamówienia opiewa na 5 mln 140 tys. 451 zł i 44 gr. Termin wykonania upływa z dniem 31 sierpnia br. Wróblewski na ten cel pozyskał dofinansowanie – 1 mln z Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej a 0,5 mln z Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej – każdy z nich podlega pod Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Po „starym” torze już dziś nie ma śladu – zgodnie z planem został on szybko rozebrany. Zamiast niego pojawi się nawierzchnia betonowa z systemem orurowania chłodniczego. Wykonawca zakupi i zamontuje agregat chłodniczy i bandy. Dzięki temu tor wrotkarski, w sezonie zimowym, przekształci się na tor łyżwiarski.

Wewnątrz toru natomiast przede wszystkim zostaną wykonane prace związane z odwodnieniem boisk. Powstaną trzy (do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, tenisa) o nawierzchni poliuretanowej. Co oczywiste – boiska zostaną odpowiednio wyposażone i oświetlone. Zamówienie zakłada również wykonanie prac związanych ze sprawami technicznymi takimi jak przyłączami sieci elektrycznej, wodnej, deszczowej, ułożeniem chodników, budowę bram wjazdowych i furtek. Znajdzie się również „parę groszy” na śmietniki, ławeczki i „zagospodarowanie terenu”.

Zapraszamy do aktualnej galerii zdjęć z placu budowy.

 

Powiązane

ilość zdjęć 10 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.