› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Takiej zabawy jeszcze nie było! Spędź Słonikowy Dzień Dziecka z Concordią

› zapowiedzi ponad rok temu    24.05.2018
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Takiej zabawy jeszcze nie było! Spędź Słonikowy Dzień Dziecka z Concordią

Przez wiele lat, 1 czerwca w Elblągu odbywały się pamiętne festyny z okazji Dnia Dziecka, które organizowali harcerze. Niestety w zeszłym roku wydarzenie pod nazwą „W krainie króla Piegusa” przeszło do historii. Najmłodsi elblążanie w tym roku nie muszą się jednak martwić, o to, że nie będą mieli gdzie spędzić swojego święta. Bardzo duże wydarzenie z okazji Dnia Dziecka organizuje 3 czerwca Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy „Concordia”. W dużej części będzie ono nawiązywało do mile wspominanego przez wielu mieszkańców „Piegusa”.

Wszyscy pamiętamy, jak fajnie bawiły się co roku 1 czerwca nasze dzieci na harcerskim „Piegusie”. Szkoda, że ta impreza nie jest już kontynuowana. Nie chcemy, by w tym roku najmłodsi elblążanie nudzili się w dniu swojego święta. Postanowiliśmy więc, że nasz klub stanie na wysokości zadania i zorganizuje duży festyn dla dzieci z całego miasta, który w dużej mierze nawiązywać będzie do „Piegusa” - przyznaje Mirosław Pelc, prezes MMKS Concordia.

Organizowany przez Concordię, przy pomocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu festyn, będzie opierał się na przygotowanych dla dzieci konkurencjach związanych z aktywnością ruchową. Większość z nich tematycznie związana będzie z piłką nożną. Konkurencje, które odbędą się na murawie stadionu przy ul. Krakusa, przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 2 do 13 lat. Będą to m.in. mecz w bubble football, żonglerka piłką, piłkarski slalom, strzały na bramkę, turbo kozak, ale także chodzenie na szczudłach, kręgle czy rzut podkową. Zabawy prowadzić będą trenerzy Concordii.

Za każdą zaliczoną konkurencję dziecko otrzymywać będzie określoną liczbę żetonów – tzw. Słoniki, które później będzie mogło wymienić w festynowym sklepiku na cenne nagrody. Będą to m.in. koszulki, smycze, opaski na rękę, słuchawki do telefonu, worki na obuwie, piłki czy słodycze – wylicza Marek Burkhardt, dyrektor MMKS Concordia.

Festyn pod nazwą „Słonikowy Dzień Dziecka z Concordią” odbędzie się w niedzielę, 3 czerwca w godzinach od 12 do 15 na terenie stadionu przy ul. Krakusa (wejście na obiekt możliwe będzie z dwóch stron - od ul. Krakusa i od ul. Brzeskiej).

Oprócz wspaniałych konkurencji na wszystkie dzieci czekać będą dodatkowe atrakcje. Na zakolach płyty boiska powstanie duża strefa zabaw, którą wypełnią olbrzymie dmuchańce. Dzieciaki, za zdobyte w konkurencjach Słoniki, będą mogły bawić się m.in. na 20-metrowym torze przeszkód komandosa, poskakać na dmuchanym statku, rekinie gigancie, czy w giga akwarium (wszystkie dmuchańce są certyfikowane i w pełni bezpieczne). Najmłodszych bawić będą szczudlarze, którzy będą wykonywać bańki mydlane i modelować balony. Każde chętne dziecko będzie też mogło pomalować twarz na specjalnym stoisku.

A to nadal nie koniec. Na stadionowym parkingu od strony ul. Brzeskiej powstanie strefa bezpieczeństwa, w której odbywać się będą pokazy służb mundurowych. Swój sprzęt, pojazdy i wyposażenie zademonstruje Komenda Miejska Policji w Elblągu oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Ponadto odbędzie się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zgłodniałych czekać będzie strefa gastronomiczna z gorącym jedzeniem i napojami.

Rodzicu już dziś zaplanuj dla swojego dziecka 3 czerwca! W tym dniu na Twoje dziecko czeka wspaniała zabawa i wiele atrakcji podczas Słonikowego Dnia Dziecka z Concordią!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ asd
ponad rok temu 1
Pozytywne.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.