› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Takich urodzin Mikołaj Kopernik w Elblągu jeszcze nie miał

› bieżące ponad rok temu    15.03.2013
Agnieszka Światkowska
komentarzy 1 ocen 4 / 100%
A A A
29 zdjęćTakich urodzin Mikołaj Kopernik w Elblągu jeszcze nie miał fot. Konrad Kosacz / elblag.net

Ponad setka dzieci, kolorowe transparenty, gwizdki, wuwuzele, terkotki i chorągiewki z wizerunkiem wielkiego astronoma – tak w skrócie można opisać wesoły happening uczniów klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej Nr 21, którzy wyszli dziś na ulice miasta, by uczcić 540. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, patrona szkoły. Wesoły korowód przeszedł ul. Giermków - Al. Tysiąclecia – Rycerska - Giermków – Godlewskiego.
 

Dzisiejsze wydarzenie było podsumowaniem „Tygodnia z patronem naszej szkoły” – mówią organizatorki marszu, nauczycielki SP nr 21, Monika Milan i Agnieszka Kuzko. – Wpadłyśmy na pomysł zorganizowania przemarszu ulicami miasta, po to by jeszcze bardziej wypromować naszą szkołę. A wcześniej były konkursy, wystawy plastyczne i sprzedaż pierniczków.

Był też taki fajny konkurs „Z Kopernikiem i słownikiem”. Chodziło w nim o zwroty i wyrażenia, których już na co dzień nie używamy, takie jak: „smalić cholewki”, „kindersztuba”, „kajet” – dodają. - I dzieciaczki musiały się do tego przygotować. Słów było ponad trzydzieści pięć. Było naprawdę duże zainteresowanie. Nagrody też były ciekawe. Również nasza „Kopernikiada”, tj. konkurs wiedzowy o Koperniku, wypadła bardzo fajnie. Był także konkurs plastyczny związany z miejscami, w których Kopernik przebywał. Zaś klasy 1-3 brały udział w konkursach recytatorskich. Natomiast dzisiejszy przemarsz miał miejsce po raz pierwszy i uważamy, że wypadł bardzo dobrze – wyjaśniały organizatorki. 

Cieszymy się, bo dzięki takim wydarzeniom dzieci zdobywają wiedzę, uczą się wielu ciekawostek o patronie szkoły. Przygotowując się do marszu, wykonały wraz z rodzicami transparenty, które wzbudzały żywe zainteresowanie przechodniów. I nic w tym dziwnego, bowiem kolorowym afiszom towarzyszyły gwizdki, wuwuzele i terkotki.

Gdyby Mikołaj Kopernik to zobaczył... z pewnością zabrakłoby mu słów...

ilość zdjęć 29 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MK
ponad rok temu 1
myślę że Kopernikowi wszystko jedno :)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.