› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Tajemnice chemii podczas bezpłatnych warsztatów ADAMED SmartUP Academy w Elblągu

› rozwój i edukacja ponad rok temu    14.05.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Już 20 i 21 maja w ramach ADAMED SmartUP Academy odbędzie się weekendowy warsztat naukowy dla młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych w Elblągu. Tematyką zajęć będzie chemia, a uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie przeprowadzać skomplikowane eksperymenty, wspólnie rozwiązywać naukowe zagadki, a także poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach.

Warsztaty w Elblągu, organizowane w ramach ADAMED SmartUP Academy, przeznaczone są dla młodych naukowców w wieku 15-19 lat pasjonujących się chemią. W ich trakcie dowiedzą się między innymi, czym jest barwa, prawo Lamberta-Beera oraz jakie są podstawowe barwniki wykorzystywane w malarstwie, kosmetyce, przemyśle spożywczym czy druku, a także te naturalnie występujące w przyrodzie. Uczestnicy pogłębią swoją wiedzę z zakresu charakterystyki tłuszczów, oceny jakości wody oraz składów chemicznych preparatów pielęgnacji i higieny skóry. Zajęcia teoretyczne uzupełnią warsztaty praktyczne.

ADAMED SmartUP Academy to wyjątkowe spotkania entuzjastów nauki – i mówię tu zarówno o wykładowcach, jak i uczniach. Z radością obserwujemy co roku, jak wielu młodych ludzi coraz chętniej angażuje się w dodatkowe zajęcia i rozwija swoje pasje oraz zainteresowania. ADAMED SmartUP Academy to miejsce właśnie dla nich – mówi Anna Kosińska, kierownik programu ADAMED SmartUP.

W profesjonalnych, laboratoryjnych warunkach młodzież odkrywać będzie tajniki medycyny, fizyki, chemii i biochemii. Wiedzy teoretycznej towarzyszyć będą praktyczne zajęcia doświadczalne prowadzone przez ekspertów ADAMED SmartUP. To już trzecia edycja weekendowych warsztatów ADAMED SmartUP Academy. W dwóch poprzednich udział wzięło 420 uczniów. Oprócz warsztatów w Elblągu, zajęcia weekendowe o tematyce biochemicznej odbędą się w Rzeszowie w czerwcu.

Dla osób, które chcą wziąć udział w ADAMED SmartUP Academy, na stronie www.adamedsmartup.pl/academy udostępniony został formularz aplikacyjny. Należy podać w nim swój adres e-mail oraz krótko opisać (w maks. 50 słowach) powody zainteresowania uczestnictwem w zajęciach.

Informacje na temat kolejnych kursów będą na bieżąco publikowane na stronie www.adamedsmartup.pl/academy. To już 3. edycja tego cyklu – zdjęcia z poprzednich można oglądać na fanpage’u ADAMED SmartUP.

 • ADAMED SmartUP Academy
 • ADAMED SmartUP Academy
ilość zdjęć 2 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.