› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Szpital w Elblągu z kącikiem zabaw dla dzieci

› bieżące 2 miesiące temu    5.10.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Szpital w Elblągu z kącikiem zabaw dla dzieci fot. Nadesłane

Mali pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu otrzymali Serenadowy kącik zabaw. Regał wypełniony zabawkami, książkami i puzzlami, edukacyjna wieża zabaw, przy której jednocześnie może bawić się czworo dzieci stymulując rozwój umiejętności manualnych oraz stolik z krzesełkami, gdzie mogą maluchy kolorować serenadowe obrazki.

Kącik zabaw w szpitalu w Elblągu powstał dzięki hojności uczestników tegorocznej Gali konkursu Gospodarstwo Roku. Dostawcy mleka wskazali placówkę zdrowia, w której chcieliby stworzyć Serenadowy kącik zabaw. Powstał on w gabinecie lekarza pediatry opieki nocnej i świątecznej.

Dzieci przed i po badaniu będą mogły korzystać z zabawek, a rodzice w tym czasie spokojnie wysłuchają zaleceń lekarza. Serenadowy kącik zabaw został oddany do użytku 30 września. Obecni na otwarciu byli pracownicy szpitala, a Spółdzielnię reprezentował Przewodniczący Rady Nadzorczej Marek Kalinowski oraz Rzecznik prasowy Aneta Mostowiec.

Cieszę się, że Serenadowy kącik zabaw znalazł swoje miejsce w szpitalu w Elblągu. Jest to wojewódzkie miasto, w którym każdego dnia pomoc medyczną otrzymują setki pacjentów. Poza tym, jest to lokalizacja bliska naszej mleczarni w Młynarach oraz setek dostawców z terenu Warmii i Mazur. To jest dla nas dowód na to, że firma Spomlek jest odpowiedzialna społecznie i dba o rodziny, dzieci i ich dobre samopoczucie – mówi Marek Kalinowski, Przewodniczący RN.

To już 30 Serenadowy kącik w placówkach medycznych w Polsce. Miejsce, gdzie dzieci mogą zająć się zabawą, a rodzice skupić na rozmowie z pediatrą.

Jest to inicjatywa mleczarni Spomlek, która się rozwija o czym świadczy liczba powstałych miejsc zabaw. Z rozmów z członkami Spółdzielni wiemy, że widzą sens kontynuowania pomysłu, dlatego w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja konkursu Serenadowych kącików zabaw i kolejne placówki wzbogacą się o żółto-czarne, słoneczne miejsca dla dzieci – mówi Aneta Mostowiec z SM Spomlek.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.