› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Szkoła Podstawowa nr 19 w Elblągu. Trwa nabór do klasy dwujęzycznej!

› rozwój i edukacja 11 miesięcy temu    25.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu Edward Pietrulewicz,Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu Edward Pietrulewicz, fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

„Dziewiętnastka" z Elbląga jedyną, dwujęzyczną szkołą w regionie! Podejmij wyzwanie i przystąp z innymi do ważnego sprawdzianu!

„Dziewiętnastka" z Elbląga jest jedyną publiczną szkołą podstawową w regionie, w której siódmoklasiści będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w języku polskim i angielskim (geografia, historia, plastyka). Absolwenci klasy dwujęzycznej będą mogli kontynuować naukę, m.in. w II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu, również w klasach dwujęzycznych.

Dla ambitnych uczniów, dla których języki obce to pasja, pojawiła się szansa na rozwijanie umiejętności lingwistycznych. Szkoła Podstawowa nr 19 przy ul. Uroczej 4 rozpoczęła właśnie nabór do dwujęzycznej klasy siódmej. Do 11 maja należy złożyć deklarację przystąpienia do Sprawdzianu Kompetencji Językowych (deklaracja dostępna na www.ssp19elblag.hg.pl).

Nauka w klasie dwujęzycznej jest doskonałym wprowadzeniem do nauki w licealnych klasach dwujęzycznych, daje szansę na poznanie języka angielskiego na najwyższym poziomie oraz zwiększa możliwość studiowania na najlepszych krajowych i zagranicznych uczelniach

– wyjaśnia dyrektor Edward Pietrulewicz.

Szkoła zapewnia 5h języka angielskiego tygodniowo oraz dodatkowo przedmioty prowadzone w języku angielskim (2h geografii, 1h historii, elementy języka angielskiego wykorzystywane podczas zajęć plastycznych). Ponadto oferuje atrakcyjne wyjazdy zagraniczne.

Ta oferta edukacyjna jest skierowana do uczniów kończących klasę szóstą. Jest wyjątkowa, tak samo jak nasza szkoła. W naszym regionie, w publicznej podstawówce, nie ma podobnej oferty. Dla tych, którzy chcą poszerzać znajomość języka angielskiego zachęcam do zapisywania się do bezpłatnej, dwujęzycznej klasy siódmej w Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu. Laureaci i finaliści Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego będą zwolnieni ze sprawdzianu i przyjmowani do tej nowatorskiej klasy w pierwszej kolejności 

– kończy dyrektor SP 19.

Języki obce, to twoja pasja? Zamierzasz poszerzać zasób swojego słownictwa i rozwijać umiejętności lingwistyczne? A może wolisz oglądać anglojęzyczne filmy w oryginale i swobodnie porozumieć się na zagranicznych wakacjach? Chciałbyś zwiększyć swoje szanse na zdanie międzynarodowej matury, a później studiować na uczelni za granicą? Planujesz pracować w międzynarodowym zespole i płynnie posługiwać się językiem angielskim w pracy? - Podejmij wyzwanie i przystąp z innymi do ważnego sprawdzianu!

Sprawdzian odbędzie się 15 maja br. o godz. 17.00 w SP nr 19 przy ulicy Uroczej.

Nie zwlekaj! Liczba miejsc ograniczona!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rodzic
10 miesięcy temu ocena: 0%  2
Obłuda
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Milk
11 miesięcy temu ocena: 25%  1
Jedyna? Ha ha
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.