› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Światowej sławy rysownik przyjedzie do Elbląga

› zapowiedzi ponad rok temu    3.06.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Światowej sławy rysownik przyjedzie do Elbląga fot. Leader Film, Sławomir Malinowski

Takiego wydarzenia nie można przegapić – w sobotę, 8 czerwca Bibliotekę Młodego Czytelnika Bulaj odwiedzi mistrz ilustracji Bohdan Butenko. Tego dnia odbędzie się otwarcie wystawy i warsztaty dla dzieci z samym mistrzem. Będzie także coś dla dorosłych. Początek: godz. 12:00. Zapraszamy!

Sobota z Bohdanem Butenką: co się wydarzy?

– otwarcie wystawy „35 maja i później... Bohdan Butenko pinxit” (znajdą się na niej ilustracje z komiksów i cykli takich jak: Panna Kreseczka, Pan Motorek, Niebieski samochodzik, Wesołe przygody Gapiszona, Inne przygody Gapiszona, Gucio i Cezar, Kwapiszon)

– warsztaty rysunkowe dla dzieci z Bohdanem Butenką

– warsztaty twórcze dla dorosłych z Ewą Grudą (kuratorką wystawy, znawczynią twórczości Bohdana Butenki)

Rysunki tego genialnego ilustratora zachwycają od ponad sześćdziesięciu lat – są wyjątkowo sugestywne i ponadczasowe. Śmiało więc można powiedzieć, że jest znany trzem pokoleniom Polaków. Bohdan Butenko rozpoczął karierę w roku 1955, lecz jak twierdzi – pierwsze komiksy tworzył już w szkole podstawowej. Koledzy byli z tego faktu zadowoleni, nauczyciele – trochę mniej. Jednak gdyby przypuszczali, że kunszt Gapiszona przewyższy rysowane na matematyce trójkąty, a trafność dowcipnych tekstów będzie przemawiać do czytelników bardziej niż poematy Słowackiego, to zapewne los zeszytów Pana Bohdana byłby zupełnie inny. Chyba nikt dokładnie nie zliczył, iloma pracami może się pochwalić. Od książek w stu procentach autorskich, poprzez plakaty filmowe, aż do scenografii teatralnych i telewizyjnych – to pozwala nazwać tego znamienitego rysownika Mistrzem Polskiej Ilustracji. Niektórzy uważają nawet, że nie tylko polskiej, ale z pewnością europejskiej, a nawet światowej…/

ze strony Bohdana Butenki

Bohdan Butenko zilustrował i opracował graficznie książki popularnych autorów piszących dla dzieci i młodzieży m.in.: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Joanny Kulmowej, Joanny Papuzińskiej, Adama Bahdaja, Wandy Chotomskiej, Edmunda Niziurskiego, Kornela Makuszyńskiego.

Działanie realizowane jest w ramach projektu „Komiksowy Elbląg” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Aleksandra Buła
Dział Komunikacji Społecznej
Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
http://www.bibliotekaelblaska.pl
tel. (55)625 60 13

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.