› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Sukcesy uczniów III LO z wiedzy o społeczeństwie

› rozwój i edukacja 10 miesięcy temu    8.04.2019
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Od lewej: Wojtek Wojtyna, Ewelina Jureko, Kamila MochOd lewej: Wojtek Wojtyna, Ewelina Jureko, Kamila Moch fot. 

Szczególne zdolności oraz systematyczna praca uczniów została nagrodzona – w roku szkolnym 2018/2019 aż troje uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Elblągu zakwalifikowało się do etapów centralnych Olimpiad z wiedzy o społeczeństwie. 

Serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania należą się uczennicy klasy IIc, Kamili Moch, która 2 marca 2019 r. wzięła udział w etapie ogólnopolskim VI Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, gdzie uzyskała tytuł finalisty.

W finale Olimpiady, zorganizowanym przez Wydział Historyczno-Socjologiczny Uniwersytetu w Białymstoku, wzięło udział ponad 60 uzdolnionych uczniów z całej Polski, a w całym konkursie ponad 450. 

Kamila wykazała się rozległą wiedzą z zakresu: historii najnowszej, współczesnych stosunków międzynarodowych oraz aktualnych wydarzeń, wiedzy o społeczeństwie, prawoznawstwa, konstytucjonalizmu i prawa międzynarodowego, wiedzy o prawach człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem zmiennego programu tematycznego: „Prawa dziecka a wymiar sprawiedliwości”.

Jesteśmy też bardzo dumni z uczennicy klasy IIc, Eweliny Jureko, która 16 marca 2019 r. wzięła udział w etapie ogólnopolskim VI Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, uzyskując tytuł finalisty.

Finały Olimpiady również miał miejsce na Wydziale Historyczno-Socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Wzięło w nim udział 70 największych znawców tematyki wspólnotowej z całej Polski, spośród prawie 500 zgłoszonych.

Zakres programowy obejmował wszystkie dziedziny wiedzy, które bezpośrednio dotyczą historii, struktury i funkcjonowania Unii Europejskiej, zaś zmienny program tematyczny zatytułowany był w tym roku: „Parlament Europejski – w czterdziestą rocznicę powszechności wyborów”.

Trzymamy również kciuki za ucznia klasy IIIa, Wojciecha Wojtynę, który 13 kwietnia będzie rywalizował w ogólnopolskim finale Olimpiady Wiedzy o społeczeństwie.  

Uczniów do Olimpiad przygotowała nauczycielka wiedzy o społeczeństwie Agnieszka Krzywdzińska.  A było o co walczyć – indeksy na wybrane lub wszystkie kierunki studiów finalistom Olimpiady przyznało kilkanaście polskich uczelni. Wśród nich jest m.in. Uniwersytet Warszawski, Wrocławski, Gdański czy Uniwersytet w Białymstoku. Nasi zdolni uczniowie będą mieli możliwość studiowania bez postępowania rekrutacyjnego m.in. na kierunku prawo w ósmej najlepszej uczelni w Polsce – Uniwersytecie Wrocławskim czy na jednym z najbardziej obleganych kierunków w kraju – kryminologii Uniwersytetu Gdańskiego. 

Kamila Moch, fot. nadesłana

 

Ewelina Jureko, fot. nadesłana

 

Wojciech Wojtyna, fot. nadesłana

 

Katarzyna Ruta 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Basenji
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Brawo!
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.