› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Stypendia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla uczennic Liceum Plastycznego

› rozwój i edukacja ponad rok temu    10.11.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Stypendia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla uczennic Liceum Plastycznego fot. nadesłane

8 listopada dwie uczennice klasy maturalnej Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym miały zaszczyt uczestniczyć w uroczystości wręczenia stypendiów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego uczniom szkół artystycznych w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Twórczość Magdaleny Sadowej i Wiktorii Kieniksman została doceniona na przeglądzie w Dłużewie, czego wyrazem było wręczenie indeksów pozwalających na wybór kierunku oraz uczelni Akademii Sztuk Pięknych na terenie całej Polski. Uczennice nie osiadły na laurach. Brały udziały w wielu plastycznych konkursach, angażowały się w artystyczne życie szkoły oraz miały własne wystawy, podczas których przedstawiały swoje prace. Działania zostały zauważone, a dowodem tego był ostatni wyjazd do Warszawy. Doceniono ponad siedemdziesiąt osób ze szkół baletowych, plastycznych oraz muzycznych.

Sukces Magdaleny Sadowej oraz Wiktorii Kieniksman zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ znalazły się pośród zaledwie jedenastu nagrodzonych uczniów ze szkół plastycznych w całej Polsce. Każdy z nich mógł przedstawić jedną pracę i tym samym zaprezentować w bardzo skrótowy sposób swoje dokonania. Znalazło się tam malarstwo, rysunek, rzeźba, linoryt. Uczennice Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym zaprezentowały grafikę wykonaną techniką linorytu - autoportret oraz akt węglem.

Magdalena Sadowa i Wiktoria Kieniksmann – laureatki XI Makroregionalnego Przeglądu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Nałęczowie oraz III centralnego etapu Przeglądu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby; zdobywczynie indeksów na wyższe uczelnie artystyczne. Obecnie ich prace można oglądać na wystawie w Galerii Nobilis (CSE Światowid).

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.