› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Startują Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. Wydarzenie zakończy się w sobotę, 24 listopada

› zapowiedzi ponad rok temu    22.11.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Międzynarodowe Spotkania Arstyczne w 2014 r.Międzynarodowe Spotkania Arstyczne w 2014 r. fot. Bartłomiej Ryś (archiwum Elblag.net)

Dzisiaj, 22 listopada, w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu rozpoczną się Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. Impreza zakończy się w sobotę, 24 listopada.

Warsztaty oparte na ruchu i improwizacji, z tańca afrykańskiego oraz plastyczne, w tym rękodzielnicze, znalazły się w programie tegorocznych spotkań ze sztuką i drugim człowiekiem – jak o tym wydarzeniu mówią jego organizatorzy.

Wraz ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Viva Art" zapraszamy do Światowida na koncert, spektakle, wystawy, projekcje filmowe oraz happening artystyczny

– mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid".

Zapraszamy także na warsztaty, które kierujemy do uczestników MSA, a także do nauczycieli, instruktorów, terapeutów i opiekunów osób z niepełnosprawnościami.

Część zajęć jest otwarta dla wszystkich, jednak ilość miejsc jest ograniczona i organizatorzy proszą o zapisy pod adresem mailowym: teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl

Każdy zapisać się może na zajęcia z tańca afrykańskiego, które poprowadzi Anika Kamińska - instruktorka tradycyjnych tańców z terenów Afryki Zachodniej (Gwinea, Mali, Wybrzeże Kości Słoniowej, Burkina Faso, Senegal), a którą zobaczyć będzie można na scenie podczas koncertu „Moribaya", jaki odbędzie się jutro (22.11.2018) o godzinie 19.00.

Energia i radość płynąca z nieskrępowanych ruchów tańczonych w takt transowej muzyki bębnów sprawiła, że taniec ten staje się coraz popularniejszy w Europie jak i na całym świecie

– mówi Teresa Miłoszewska, organizatorka Międzynarodowych Spotkań Artystycznych.

Warsztaty z Aniką odbędą się 22 listopada o godzinie 15.00 na Scenie na Piętrze. Na zajęciach wymagany jest swobodny strój, bo tańczyć będziemy na boso.

– dodaje. 

Z kolei warsztat prowadzony przez Teatr Playback skierowany jest do instruktorów, terapeutów i nauczycieli. W sobotę od godziny 10.00 do 14.00 na Scenie na Piętrze odbędą się zajęcia z pogranicza teatru i psychodramy. Spotkanie poprowadzą Agata Sidorek i Magda Peron - Szott. Obie zafascynowane psychodramą i teatrem, obie psychoterapeutki, chociaż z różnym stażem i różnymi grupami pacjentów. Obie od wielu lat pracują na scenie teatralnej z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, a od 2016 r. wspólnie tworzą Pierwszy Polski Teatr Playback.

Podczas naszego warsztatu poznacie nową formułę pracy Teatru Playback z osobami i grupami osób dorosłych oraz dziećmi i młodzieżą. W pracy teatralnej pojawia się czasem mnóstwo trudności, w zależności od tego z kim pracujemy. W tym warsztacie spróbujemy zmierzyć się z nimi i znaleźć dla nich dobre rozwiązanie 

– zapowiadają instruktorzy. 

Teatr Playback również zobaczyć będzie można na scenie - w piątek o godzinie 19.00 w projekcie „Śladami dzieci".

Natomiast w czwartek i piątek na Scenie na Piętrze popracować będzie można z arteterapeutką, która w swojej pracy łączy m.in ruch (taniec spontaniczny i kontakt improwizację), pracę z ciałem (masaż, body work), naukę zarządzania emocjami i sztuki plastyczne. Mowa o Katarzynie Gilgenast - pedagogu ulicy, streetworkerce i edukatorce, animatorce społecznej i wychowawcy. Poprowadzi ona zajęcia pod hasłem „Skontaktowani", w których punktem wyjścia jest kontakt z drugą osobą.

Przez cały czas trwania Międzynarodowych Spotkań Artystycznych w pracowniach plastycznych CSE „Światowid" prowadzone będą bezpłatne zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami z tkania na ramie, ceramiki i szycia zabawek sensorycznych. Wszyscy, którzy chcą spróbować swoich sił twórczych w różnych dziedzinach plastycznych zapraszani są w sobotę o godzinie 11.00 na happening artystyczny.

MSA są wydarzeniem, które ma pokazać nam, że sztuka i wyrażanie siebie poprzez działania artystyczne zbliża ludzi, a także uczy nas czegoś o sobie. Mają być miejscem i czasem dla nas i innych, pomóc rozwinąć się nam duchowo, emocjonalnie, a także znaleźć w nas niezwykłe umiejętności

– mówi Teresa Miłoszewska.

Organizatorami MSA są CSE "Światowid" w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne "Viva Art" . Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i zrealizowano z udziałem środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Miasta Elbląg.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.