› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Sprawdź, jakiej wysokości są emerytury, renty i świadczenie rodzinne w Elblągu

› raporty ponad rok temu    21.01.2016
Mateusz Milanowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Sprawdź, jakiej wysokości są emerytury, renty i świadczenie rodzinne w Elblągu

Dotarliśmy do zestawienia, które prezentuje jak kształtuje się wysokość emerytur w elbląskim oddziale ZUS. Wynika z niego, że ponad połowa emerytów z Elbląga i okolic nie otrzymuje więcej niż 2 tys. zł miesięcznie.

W opublikowanym, ogólnopolskim raporcie przez ZUS na temat wysokości emerytur i rent wypłacanych po waloryzacji, w marcu 2015 roku wynika, że nie zaobserwowano znaczących zmian w strukturze wysokości świadczeń. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda sytuacja lokalnie, w Elblągu i okolicach.

Dane w poniższym zestawieniu dotyczą oddziału w Elblągu, w skład którego wchodzą także: inspektorat w Iławie, inspektorat w Ostródzie i biuro terenowe w Braniewie. Dane obejmują osoby, które nie pobierają świadczeń rolniczych.

W przypadku zbiegu uprawnień do emerytury i renty z tytułu niezdolności do pracy oraz wypłacania 1,5 świadczenia np. pełnej renty z tytułu niezdolności do pracy w związku z wypadkiem i połowy emerytury, świadczeniobiorca występuje w badaniu tylko raz jako rencista, natomiast pod uwagę brana jest łączna kwota świadczeń.

* łącznie z okresowymi emeryturami kapitałowymi finansowanymi z FUS, bez emerytur pomostowych

Z raportu wynika wprost, że najwięcej emerytów otrzymuje świadczenia między kwotą 1200, a 2000 zł. Stosunkowo dużą grupę stanowią również emeryci, którzy otrzymują 3400,01 zł i więcej (średnio co 25 osoba).

Wśród rencistów, najwyższy odsetek świadczeniobiorców, jest w przedziale 700 do 900 zł. Kolejną, najliczniejszą, procentowo grupą jest ta, której przysługuje świadczenie w wysokości od 1000 do 1200 zł. Na trzecim miejscu znalazł się przedział od 1200 do 1400 zł.

W przypadku rent rodzinnych statystyka jest zbliżona do świadczeń emerytalnych, w zakresie od 1000 do 2000 zł, których jest statystycznie najwięcej.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.