› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Sprawdź autobus i trzeźwość kierowcy, który zawiezie twoje dziecko

› zagrożenia i utrudnienia ponad rok temu    22.01.2016
Mateusz Milanowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Sprawdź autobus i trzeźwość kierowcy, który zawiezie twoje dziecko

Kontrola autobusu i trzeźwości kierowcy, który zawiezie nasze dziecko na ferie zimowe jest jednym z najważniejszych elementów zapewnienia bezpieczeństwa naszym pociechom. Przypominamy, że dzisiaj jest już ostatni dzień szkoły, a jutro rozpoczną się pierwsze wyjazdy.

Każdego roku, na parkingu samochodowym przy al. Grunwaldzkiej (Centrum Sportowo-Biznesowe) policjanci, wraz z inspektorami transportu drogowego dokonują szczegółowych kontroli autokarów przewożących dzieci na wypoczynek w trakcie ferii zimowych. Tak samo będzie od najbliższego poniedziałku.

- Od najbliższego poniedziałku od godziny 6.30 do 9.30 policjanci wspólnie z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego będą prowadzili kontrole autokarów. Podczas takiej kontroli sprawdzana jest trzeźwość kierującego, uprawnienia do kierowania a także stan techniczny autokaru. W okresie zimowym oraz w czasie ferii policjanci kontrolują od 2 do 4 autokarów dziennie. Dla porównania latem liczba dziennych kontroli pojazdów przewożących dzieci sięga nawet 12 – informuje podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Należy pamiętać, że bezpieczeństwo naszego dziecka zależy od sprawnego autobusu oraz trzeźwości kierowcy. O ile, trzeźwość i ogólne oględziny pojazdu może dokonać każdy patrol Policji, Żandarmerii Wojskowej czy ITD, o tyle szczegółową kontrolę najlepiej wcześniej zaplanować, ustalając konkretny dzień i godzinę z Policją lub Inspekcją Transportu Drogowego.

- Przewoźnicy wiedzą o kontrolach stąd też dbają o to, aby stan techniczny ich autokarów był dobry i mogły bez problemu przejść kontrolę. W miniony wtorek policjanci skontrolowali jeden z gimbusów przewożących dzieci do podelbląskiej szkoły. W tym przypadku kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego za zły stan techniczny - uświadamia podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Kontakt do placówki terenowej Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Elblągu – tel. (55) 641 20 35.
Numer telefonu do oficera dyżurnego Policji - 997, (55) 230 15 55, (55) 230 15 50.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.