› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Sprawcę pobicia 11-letniego chłopca zatrzymali policjanci (aktualizacja)

› policja ponad rok temu    9.12.2016
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Sprawcę pobicia 11-letniego chłopca zatrzymali policjanci (aktualizacja) fot. KMP w Elblągu

Wczoraj policjanci kryminalni zatrzymali w Malborku Piotr U., sprawcę pobicia 11 - letniego chłopca. Mężczyzna już wcześniej usłyszał zarzuty i dostał dozór policyjny. Jednak nie przestrzegał go. Kartuska prokuratura wydała nakaz doprowadzenia sprawcy. Nie elbląska, ze względu na powiązania rodzinne mężczyzny.

Piotr U. ponad dwa tygodnie temu zaatakował 11 - letniego chłopca. Mężczyzna zepchnął go z siodełka roweru, okładał pięściami i kopał po głowie. Zdarzenie zarejestrowała kamera pobliskiego sklepu. Było to wieczorem na skrzyżowaniu Płk Dąbka i Pionierskiej. Sprawca to 30 letni mężczyzna, notowany za groźby i uszkodzenie mienia. Policja przesłuchała go i wnioskowała o dozór policyjny do Prokuratury Rejonowej w Elblągu. Ta zdecydowała, że sprawca miał się stawiać na komendzie trzy razy w tygodniu. Mężczyzna jednak nie przestrzegał zastosowanego dozoru policyjnego. Sprawca ma takie powiązania rodzinne, że nasza prokuratura nie mogło prowadzić sprawy.

Mając na uwadze aktualny etap postępowania oraz powiązania rodzinne podejrzanego, z uwagi na możliwość zaistnienia wątpliwości co do bezstronności i braku obiektywizmu przy prowadzeniu tego postępowania, stwierdzono zasadność skierowania materiałów sprawy do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, celem rozważenia wyznaczenia do kontynuowania postępowania przez inną wyznaczoną jednostkę organizacyjną prokuratury z pominięciem właściwości miejscowej

- czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej.

Wyznaczono Prokuraturę Rejonową w Kartuzach, która wydała nakaz doprowadzenia mężczyzny. Policjanci kryminalni zatrzymali go w Malborku.

Aktualizacja nr 1
Sąd na wniosek prokuratury zastosował  areszt tymczasowy wobec podejrzanego o pobicie 11 - letniego chłopca.

Jak informuje Tatiana Paszkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku:
 

Prokuratura uznając, że stosowny dotychczas wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji nie jest skutecznym, jak również uwzględniając stwierdzony brak stałego miejsca pobytu podejrzanego, skierował – celem zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania – wniosek do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Postanowieniem z dnia 9.12.2016r. Sąd zastosował wobec podejrzanego areszt na okres trzech miesięcy.


To jednak nie wszystko.

30- letniemu podejrzanemu zmienione zarzuty. W zakresie przestępstwa kierowania gróźb karalnych m. in. rozszerzono okres popełnienia przestępstwa. Nadto przyjęto, że podejrzany działając w zamiarze spowodowania u pokrzywdzonych obrażeń ciała naruszających czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni, dokonał uszkodzeń ciała naruszających prawidłowe funkcjonowanie narządów ich ciała na okres poniżej 7 dni (art.13§1k.k. w zw. z art.157§1k.k. w zb. z art. 157§2k.k. w zw. z art. 11§2k.k. w zw. z art. 57a§1k.k.)

- wyjaśnia pani rzecznik.

Aktualizacja nr 2

Wiadomo, że zaszły pewne nieprawidłowości w całej sprawie

Prokuratura Okręgowa w Elblągu wyjaśni, m.in. przyczynę braku pełnej informacji o wcześniejszej karalności sprawcy, na etapie podejmowania przez prokuratora decyzji o zastosowaniu środka zapobiegawczego o charakterze wolnościowym

- wyjaśnia prokurator Maciej Załęski, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Anonimek1
ponad rok temu 1
Zamiast dowalić karę gnojowi, to zmniejszają mu zarzuty... Z obrażeń ciała na okres powyżej 7 dni, na okres poniżej 7 dni... A najlepsze, że był wcześniej już notowany i jeszcze taka przychylność wymiaru sprawiedliwości dla gnoja...
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.