› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Spotkanie z elbląską autorką i rywalizacja historyczna w jedynce

› dzieci i rodzina 11 miesięcy temu    17.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Spotkanie z elbląską autorką i rywalizacja historyczna w jedynce

W Szkole Podstawowej nr 1 w Elblągu odbyło się spotkanie z Grażyną Wosińską, autorką trzech książek o czasach stalinowskich w naszym mieście. Spotkaniu towarzyszył konkurs wiedzy: o historii najnowszej  oraz o Instytucie Pamięci Narodowej. Wygrał rywalizację: Konrad Żyhałko, uczeń kl.6 d. 

W Szkole Podstawowej nr 1 w Elblągu lekcje historii to nie nudy, dzięki Wojciechowi Paczkowskiemu nauczycielowi tego przedmiotu. Są spotkania z autorami książek o historii Elbląga, filmy i konkursy z nagrodami. Było już spotkanie z Tomaszem Stężałą, autorem, m.in. Elbing 45, cyklu Trzy Armie i Wojny bogów.  Ostatnio z Grażyną Wosińską, autorką trzech książek o czasach stalinowskich w Elblągu. Okazją była jej najnowsza powieść: „Po dwóch stronach barykady. Miłość za żelazną kurtyną”. Grażyna Wosińska swoją opowieść o książce ilustrowała archiwalnymi zdjęciami i przerywała konkursami z wiedzy: o najnowszej historii Polski oraz o Instytucie Pamięci Narodowej. 

Najlepszy okazał się Konrad Żyhałko z 6 d i otrzymał w nagrodę książkę „Po dwóch stronach barykady. Miłość za żelazną kurtyną”. Wyróżnieni: Łukasz Gniazdowski 6 d, Oliwia Szafrańska 6 d, Jakub Dudzik 7 c, Kacper Nowak 7 d,  Mateusz Paturalski 7 d. Otrzymali publikacje wydane przez IPN o ważnych postaciach historycznych. 

Po spotkaniu autorskim uczniowie rywalizowali w teście o II wojnie światowej. Oto zwycięzcy: Kacper Bąk 6 d, Konrad Żyhałko 6 d,  Oliwia Bednarczuk 6 d, Oliwia Rulińska 6 d,  Sebastian Kostek 6 c, Kacper Pryłowski 6 c, Maja Kwas 6 c, Aleksandra Gajewska 6 d, Patrycja Rudnicka 6 a, Przemek Pindral 6d, Fabian Prończyk 6a.  

Chcesz wiedzieć o „Po dwóch stronach barykady. Miłość za żelazną kurtyną” więcej kliknij tutaj.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.