› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Spędzasz noc w szpitalu z chorym dzieckiem? Zapłacisz za pobyt

› dzieci i rodzina ponad rok temu    8.11.2015
Ines Kuraś
komentarzy 21 ocen 1 / 100%
A A A
zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułuzdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu fot. arch. elblag.net

Nie ma chyba rodzica, który w sytuacji nagłej choroby dziecka nie pojechałby do szpitala. Pojawia się wówczas problem do którego, stawiamy sobie pytanie gdzie zapewniona zostanie lepsza opieka. Czasem również bywa tak, że dziecko dostaje skierowanie na oddział dziecięcy. Niestety rodzice, którzy spędzą noc w Szpitalu Wojewódzkim, czuwając przy chorym podopiecznym muszą ponieść z tego tytułu opłaty.

Na jednym z for internetowych, w ostatnich dniach rozpętała się dyskusja pomiędzy rodzicami, który szpital wybrać jadąc z dzieckiem, gdzie zostanie zapewniona lepsza opieka. Opinie były podzielone. Jednak pojawiło się również wiele innych informacji m.in. takich, że rodzice śpiący z dzieckiem w Szpitalu Wojewódzkim muszą ponosić z tego tytułu opłaty. Są to tzw. opłaty za łóżko.Spędziłam z dzieckiem kilkanaście dni w szpitalu wojewódzkim. Musiałam zapłacić za każdą noc, którą spałam przy dziecku. Wiem, że można zostać zwolnionym z opłaty jeżeli dochód nie przekroczy pewnej kwoty

– pisała jedna z mam.

Inny rodzic dodawał, że codziennie rano przychodziła pani i pobierała od rodziców opłaty za spędzoną w szpitalu noc.

Trzeba przyznać, że chore dziecko, które trafia do szpitala wywołuje ogromny stres. Rodzice martwią się o jego stan zdrowia, czy wszystko na pewno jest dobrze i czy nic nie zagraża. Jednak spotykają się jeszcze z kolejną przeciwnością losu, z opłatami za swój pobyt przy chorym dziecku. Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym szpitala wojewódzkiego by potwierdzić informacje.


Jest tak rzeczywiście. Rodzic chorego dziecka może spędzić noc w szpitalu - w sali, w której przebywa jego dziecko. To możliwe zarówno w Oddziale Pediatrycznym, jak i Niemowlęcym. Opłata za dobę wynosi 16,20 zł ( wynika to z regulaminu wewnętrznego szpitala). Rodzice będący w trudnej sytuacji materialnej mogą zostać zwolnieni z tych kosztów, po złożeniu do dyrekcji szpitala pisma wraz z zaświadczeniem o dochodach

– informuje nas Anna Kowalska, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego.

Spotkaliście się z taką sytuacją? Co o tym sądzicie? Zapraszamy do wyrażania swojej opinii na ten temat.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 8
  WKURZONY
 • 11
  BRAK SŁÓW
Komentarze (21)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gorski.k83
ponad rok temu 21
To się nigdy nie zmieni, jak się płaciło tak będziemy płacić za wszystko bez względu na to czy jest komfortowo czy też nie. Szkoda jednak że szpitale żerują na nas i pobierają wieksze opłaty. Przynajmniej dobrze że nie wszędzie jest zabronione przebywanie na sali z chorym dzieckiem.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ izkaaa
ponad rok temu ocena: 0%  20
ja leżałam z córką tydzień w szpitalu wojewódzkim i również płaciłam za swoje łóżko, denerwował mnie fakt że Pani która zbierała pieniądze za łóżko przychodziła z samego rana i już szybko domagała się zapłaty - wyglądało to nie ładnie ; dodatkowo płaciłam za Tv ( tyle ile wrzuciłam sobie monet tle oglądałam) plus wiadomo wyżywienie - chore dziecko same zmartwienia i wydatki a tu jeszcze dokładają :( ale niedawno 2 dni leżałam z synem w wojskowym to tam podobnie z tym że drożej a słyszałam że na żeromskiego też się płaci za łóżko tylko tam to warunki są najgorsze
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mami
ponad rok temu ocena: 0%  19
moim zdaniem gdyby szpital chciał to pozyskałby fundusze i sponsorów na 'darmowe' czuwanie przy dziecku lub nawet godne warunki na spanie przy łóżku dziecka. w Gdańsku nie raz jesteśmy i można przenocować na wygodnym dużym fotelu i dają koc. jest świetnie wyposażona świetlica w duży telewizor mnóstwo zabawek kolorowanek kredek mazaków itd, itp, jest jadalnia z mikrofalą gazówką czajnikiem naczyniami itp, itd, i nie ma telewizora na pieniążka! ja wiem że wiele szpitali chętnie by jeszcze chciało żeby rodzice to przyszli jeszcze ze swoim bandażem maścią itp, poprostu zus mało nam jeszcze zabiera. za mało!
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kolejna mama :)
ponad rok temu ocena: 100%  18
Ja nie rozumiem oburzenia, nie wszędzie przecież jest w ogóle możliwość przebywania w nocy na sali z chorymi. Sama bywam w szpitalu z dzieckiem tylko w Olsztynie, tam też się płaci ale dostajesz łóżko i pościel. A rodzice niejednokrotnie są obciążeniem dla personelu a nie odciążeniem, sama byłam z takimi w sali.
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bozi
ponad rok temu ocena: 67%  17
Mój brat leżał w szpitalu wojewódzkim ponad 15 lat temu - na oddziale dziecięcym i rodzice równiez wówczas płacili za każdą noc, a moja mama czuwała przy nim bez przerwy. Wtedy to było zdaje się coś koło 3 zł z groszami 0 jeśli dobrze pamiętam. Natomiast ja ze swoim synkiem prawie 9 lat temu płaciłam koło 5 zł. Także nic nowego od lat, tylko cena ulega zmianie.
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Matka
ponad rok temu ocena: 50%  16
Nie tylko w wojewodzkim.na zeromskiego tez.
odpowiedz oceń komentarz 5 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Patrycja - mama
ponad rok temu ocena: 33%  15
Drogie mamy... , pobieranie opłaty za pobyt rodziców przy chorym łóżku nie jest obowiązkowe (regulamin szpitala opracowała dyrekcja - jest on nie zobowiązujący). Gdy moje dziecko przebywało 4 dni w szpitalu wraz ze mną, to siostra oddziałowa dała mi do ręki kwitek(kawałek papierka z wydrukiem) z odpowiednią kwotą. Zażądałam rachunek z wyszczególnionymi usługami i VAT-em, w celu odpisania od podatku. Po mojej reakcji odebrała wcześniej wręczny kwitek.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przem
ponad rok temu 14
nic nowego, od przynajmniej 12 lat tak jest
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ matka
ponad rok temu ocena: 100% 13
moje dziecko leżało 19 lat temu i już wtedy płaciłam 5 zł za noc w wojewódzkim. miejski dopiero niedawno wprowadził
~ NoName
ponad rok temu ocena: 65%  12
Za co te kilkanaście złotych? Za siedzenie przez całą noc na niewygodnym kiwającym się krześle?
odpowiedz oceń komentarz 11 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gosc2
ponad rok temu ocena: 0% 11
To jest chore...żeby płacić za ,,łóżko, , którego się nie dostaje. Nie wiem kto to wymyślił,żeby płacić nawet jeśli juz ma się te łóżko. A szpital mówi co należy się dzieciom? Gdzie są darmowe pieluchy,mleko,słoiczki inne???? Tak samo jak na porodówkach....żałosne. okradają dzieci i zdzierają kasę z rodziców. Dużo kobiet nawet nie wie co się należy,a szpital nawet nie wychodzi z taką inicjatywa bo po co lepiej brać niż dawać.
~ dsf
ponad rok temu ocena: 100%  10
Jezeli w cenie miesci sie lozko z posciela i woda to ok - jezeli nie to jest zalosne.
odpowiedz oceń komentarz 9 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ? :)
ponad rok temu ocena: 46% 9
nie mieści się bo łóżka nie dostajesz :) tylko krzesełko :) i dajesz całodobową opiekę :) nad dzieckiem , to dobrze że można przebywać oczywiście tylko jeśli to szpital musiałby przejąć opiekę nad dziećmi to zdecydowanie zabrakłoby personelu albo może inaczej - personel nie mógłby za długo przesiadywać w swoim pokoiku tylko musiałby realnie zajmować się dziećmi.
~ mama
ponad rok temu ocena: 48%  8
opłata za pobyt... Na Chirurgii Dziecięcej na Żeromskiego opłata wynosi 15 zł i można przez noc posiedzieć na przedszkolnym krzesełku... na sali 8 osobowej, do tego wszystkie leki które przyjmuje dziecko muszą być dostarczone przez rodzica..
odpowiedz oceń komentarz 11 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do mama
ponad rok temu ocena: 73% 7
a kto powiedział ze ma być wygodnie? w nocy nikt nie siedzi na krzesełku, tylko dostaje materac z pościelą, albo łóżko jeśli jest wolne. ołowa rodziny przyjeżdza w odwiedziny i wszystkim rozładowuje się telefon. więc ładują w szpitalu, a kawki? popatrzcie realnie
oceń komentarz 11 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do mama
ponad rok temu ocena: 71% 6
leki własne trzeba mieć bo skąd chirurgia ma mieć leki p/ padaczkowe i p/ alergiczne bo dzieci teraz często takie mają. antybiotyków nie każą przynosić.
oceń komentarz 10 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mama
ponad rok temu ocena: 42% 5
Na Żeromskiego proponują materac ,???? Byłam, siedziałam na krzesełkundo bo nie mogłam wcisnąć sie do dziecka bo zagipsowana rączka raczej na to nie pozwoliła. Trzeba też odwiedzić koedukacyjna łazienkę bez zabezpieczeń i ten zapach... na długo w pamięci. Kawki nie piłam.. telefonu nie ładowałam :)
~ ? :)
ponad rok temu ocena: 9% 4
_ do mama - pracujesz chyba w tym szpitalu - :) to dlaczego w wypisie wpisują że dziecko było leczone tymi lekami i ... wpisują leki które podaje mama :)
oceń komentarz 1 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do ?:)
ponad rok temu ocena: 100% 3
nie pracuję w szpitalu, często leżę tam ze swoim dzieckiem, w innych szpitalach, też mam porównanie. w Tczewie za możliwość spania pod łóżkiem na swoim materacu zapłaciłam 25 zł. w warszawie nie zaproponowano nawet materaca, takie są warunki w szpitalu .to nie sanatorium. masz wybór gdzie się leczyć, gdańsk i olsztyn wtedy przestaniesz narzekać na elbląg. wierz mi
~ mama 45
ponad rok temu ocena: 73%  2
Już nie wiedzą na czym zarabiać.Rodzic będąc przy dziecku cały czas czuwa, więc w jakiś sposób odciąża personel i jeszcze za to musi płacić. Żałosne.
odpowiedz oceń komentarz 19 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Joj
ponad rok temu ocena: 100%  1
To jest jak rozumiem opłata za łóżko, pościel, korzystanie z mediów, czyli wody, WC ?
odpowiedz oceń komentarz 8 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.