› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Siłownia na powietrzu powstanie jeszcze w tym roku?

› bieżące ponad rok temu    28.08.2013
Marcin Walędzik
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Siłownia na powietrzu powstanie jeszcze w tym roku? fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Budżet Obywatelski to szeroki projekt, w którego działalność może zaangażować się każdy mieszkaniec miasta. Wystartował w ubiegłym roku, kiedy były przyjmowane wnioski od mieszkańców z propozycjami inwestycji do wykonania w danym obszarze miasta. Po konsultacjach wybrano kilkanaście z nich. Do tej pory udało się zrealizować tylko dwie z szesnastu wybranych propozycji podczas edycji 2012/2013 (kreatywne podwórko na Teatralnej i renowacja terenu na Gęsiej Górze). Kilka dni temu Miasto ogłosiło przetarg na wybranie wykonawcy parku rekreacyjnego dla osób starszych między ul. Mickiewicza a ul. Żeromskiego i siłowni na powietrzu przy Mickiewicza.

Z siłowni i parku rekreacyjnego będą mogli korzystać tak naprawdę wszyscy - regularni bywalcy siłowni, wylewający na nich litry poty, ale także osoby, które z takim sprzętem miały do czynienia sporadycznie, dzieci i młodzież. Odwiedzać i spędzać tu swój wolny czas będą mogły osoby starsze czy niepełnosprawne.

Obie części zamówienia ogłoszonego przez Miasto zawierają montaż zestawu do ćwiczeń rozwijających każdą partię mięśni ramion, pleców, nóg czy brzucha:

- wyciąg górny + wyciskanie siedząc + ławka 
- biegacz + orbitrek 
- twister + wioślarz 
- wahadło + biegacz 
- koła tai chi 
- walec
- szachownica

Z siłowni będą mogli zarówno stali bywalcy tradycyjnych siłowni, jak i ci wszyscy, którzy z podobnym sprzętem nigdy wcześniej się nie zetknęli. Urządzenia przeznaczone są zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także osób starszych i niepełnosprawnych. Cały sprzęt będzie łatwy w obsłudze i całkowicie bezpieczny. Poprawi się dzięki niemu nasza kondycja, koordynacja, krążenie krwi. Mięśnie bardziej się rozciągną. Oczywiście dostęp do nich będzie przez całą dobę bezpłatny.

Ciekawi jesteśmy czy tą inwestycję uda się zrealizować w tym roku. Jeśli uda się wyłonić jej wykonawcę, to od momentu podpisania umowy całe zadanie będzie musiał zrealizować w terminie jednego miesiąca. Oby jednak nie było tak jak w przypadku innych zamówień Urzędu Miejskiego na projekty z Budżetu Obywatelskiego. W ogłoszonych do tej pory przetargach nie wpływało wiele ofert lub takowe w ogóle się nie pojawiały. Przetarg jak choćby w przypadku placów sportowych na ul. Mazurskiej musiał być ogłoszony ponownie. A to powoduje, że przewidywany termin realizacji zadania jest odkładany w czasie.

Firmy zainteresowane realizacją siłowni i parku na skwerze przy Mickiewicza mogą zgłosić swoją ofertę do UM w terminie nieprzekraczającym 10 września br.

Pomysłodawcą inwestycji parku dla osób starszych jest obecny prezydent Jerzy Wilk i jego żona Teresa, a siłowni na powietrzu Wojciech Klarkowski.

Powiązane

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.