› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty dla młodzieży ściśle uzdolnionej

› rozwój i edukacja 10 miesięcy temu    13.09.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty dla młodzieży ściśle uzdolnionej

13 października startuje kolejna edycja warsztatów popularnonaukowych SmartUP Academy, organizowanych na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów w wieku 15-19 lat, którzy chcieliby wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie nauk ścisłych i przyrodniczych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak zainteresowani uczestnicy muszą wcześniej zarejestrować się poprzez formularz online. Zapisy na pierwsze październikowe zajęcia prowadzone są tylko do 14 września. 

Warsztaty SmartUP Academy to wspólna inicjatywa Fundacji Grupy Adamed oraz Wydziału Chemii Politechniki Warszawskiej, której celem jest rozwój kompetencji uczniów w wieku 15-19 lat w zakresie nauk ścisłych i przyrodniczych. W trakcie zajęć uczestnicy ćwiczą myślenie kreatywne, komunikację interpersonalną oraz pracę w zespole, a także wykonują innowacyjne zadania, by rozwiązać stawiane przed nimi problemy naukowe. Projekt dedykowany jest młodzieży zainteresowanej głównie naukami biologiczno-chemicznymi i chcącej poszerzyć swoją wiedzę na poziomie edukacji wyższej.

Pierwsze zajęcia tegorocznej edycji SmartUP Academy odbędą się 13 października, a ich tematem przewodnim będą bakterie mlekowe. Kolejne warsztaty o zróżnicowanej tematyce biologiczno-chemicznej zostaną przeprowadzone w następujących terminach: 

 • 20 października – Elektrochemia na co dzień
 • 27 października – Klonowanie bez tajemnic
 • 17 listopada – Przeciwciała w służbie ludzkości
 • 24 listopada – Od pomysłu do apteki – czyli jak projektuje się współczesne leki?
 • 2 grudnia – Metody badań substancji wybuchowych


W jaki sposób aplikować? 

W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie, którzy w kilku zdaniach (maksymalnie 50 słów) wskażą, dlaczego to właśnie oni powinni być zaproszeni na zajęcia. Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę internetową: https://adamedsmartup.pl/warsztaty-pw/. Uczestnikiem nie może być jednak osoba, która w ubiegłym roku szkolnym brała już udział w warsztatach.

Organizatorzy zapraszają na warsztaty nie tylko młodzież z Warszawy i okolic, ale również uczniów spoza województwa mazowieckiego. Osoby, które w drodze na zajęcia pokonają ponad 50 km mogą liczyć na zwrot kosztów za dojazd.

Dotychczas, w warsztatach SmartUP Academy udział wzięło prawie 800 młodych pasjonatów nauki. Zajęcia realizowane przez Wydział Chemii Politechniki Warszawskiej oraz Fundację Grupy Adamed są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.