› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Rozbójnicy pełni kolorów

› dzieci i rodzina 10 miesięcy temu    12.06.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. nadesłane

Tegoroczną akcję „Rozbójnicy na ulicy” otworzyła rozśpiewana historia o Michale, najmłodszym synu młynarza, który nie otrzymał w spadku nic cennego… jedynie stare buty. Gdyby wiedział, że są zaczarowane, z całą pewnością by ich nie wyrzucił. Całe szczęście z pomocą przyszedł mu…? Kto pojawił się na pierwszym zbójnickim spotkaniu doskonale wie, jak skończyła się ta historia.

Prawdziwe lalki wykonane z lipowego drewna, kostiumy, dekoracje, wartki wierszowany scenariusz oraz wesołe piosenki sprawiły, że każdy znalazł w tym przedstawieniu powód do uśmiechu. Niezawodny Teatr Barnaby już po raz drugi gościł na letnich, rodzinnych akcjach artystycznych.

„Dopisała pogoda, dopisali widzowie, było pięknie!” - podkreślają zbójniccy organizatorzy - „Bardzo cieszy nas popularność tej akcji. To dla nas sygnał, że to, co robimy ma sens.”

Poza spektaklem teatralnym na małych i dużych uczestników czekało wielkoformatowe, artystyczne szaleństwo. W ruch poszły kartonowe arkusze, niezliczona ilość farb, kredki i mazaki. Powstawały prace z marzeń, z ulubionymi bohaterami bajek czy dzieła malowane w duetach. Większość trafiła do domów ich twórców.

Niedzielne spotkanie było pierwszym z czterech, które przygotowała Spółdzielnia Socjalna IDEA. Kolejne już 9 lipca! Tym razem do Elbląga zawita Teatr Delikates z rodzinnym spektaklem pełnym dobrego humoru. A po nim niebo zapełnią kolorowe bańki mydlane. Początek o godzinie 15.00 na placu przed Ratuszem Staromiejskim.

Działanie realizowane jest przez Spółdzielnię Socjalną IDEA przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg.

Agnieszka Łebek, prezes Spółdzielni Socjalnej IDEA w Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.