| pokaż według |
Trwa nabór DO KLASY SIÓDMEJ DWUJĘZYCZNEJ NA ROK SZKOLNY 2020/2021.
W dobie globalizacji klasa dwujęzyczna jest szansą na lepsze życie. Sprawna komunikacja w języku angielskim jest w obecnych czasach umiejętnością kluczową. Język angielski staje się bowiem językiem uniwersalnym, obejmującym coraz więcej dziedzin współczesnego życia.
Nauka języka angielskiego w klasie siódmej dwujęzycznej odbywa się w wymiarze rozszerzonym – 5 godzin tygodniowo. Dodatkowo część przedmiotów m.in. geografia – 2... więcej ›
|
ponad rok temu › | 31.05.2020 › | rozwój i edukacja | ~ Redakcja elblag.net |
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski wyróżnił ucznia siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 25 w Elblągu za wzorową postawę wobec osoby potrzebującej pomocy. Olgierd Pawłowski wykazał się dużą mądrością, odwagą i empatią. Pomógł kobiecie, która w wyniku ataku padaczkowego straciła przytomność. Chłopak, jako jedyny spośród licznego grona przechodniów, w niezwykle opanowany sposób udzielił jej pierwszej pomocy.
Olgierd Pawłowski jest harcerzem. Jego rodzice są lekarzami.
26 maja 2020 r.... więcej ›
|
ponad rok temu › | 27.05.2020 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Każdy rodzic pragnie, żeby jego dziecko urodziło się zdrowe. Niestety, istnieje szereg chorób, na których występowanie nikt nie ma wpływu. Do tego grona należą choroby genetyczne. Powstają w wyniku nieprawidłowego podziału komórkowego. W wyniku takich powikłań może pojawić się także Zespół Kociego Krzyku, czyli inaczej CDS lub zespół Lejeune’a. Dowiedz się więcej na jego temat.
Choroba kociego krzyku spotyka jedno dziecko na 15-50 tysięcy niemowląt. Dlatego zalicza się ją do rzadko występujących... więcej ›
|
ponad rok temu › | 19.05.2020 › | poradnik | ~ Informacja prasowa |
To prawda, że dzieci nie potrzebują wielu designerskich gadżetów i rozbudowanych elektronicznych sprzętów, których posiadanie najczęściej podyktowane jest obowiązującą wśród rodziców modą. Istnieją jednak urządzenia, które warto mieć w domu, szczególnie jeśli twoje dziecko jest podatne na infekcje. Mowa tu o termometrze, inhalatorze i o nebulizatorze. Czym jednak są te sprzęty i na jakie parametry zwrócić uwagę podczas ich zakupu?
Termometr
Termometr to rzecz niezbędna w każdym domu,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 15.05.2020 › | poradnik | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Informacja prasowa |
Straż Miejska w Elblągu ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci do lat 8 (w konkursie pomaga cała rodzina). Temat to: „zły koronawirus”.
Jest kilka zasad:
Na pracy muszą znaleźć się #zostańwdomu, #myjręce, #kryjnosiusta
Format pracy jest całkowicie dowolny
Sposób wykonania oraz wykorzystanie materiałów, bez ograniczeń
Praca ma przedstawiać sposób walki z koronawirusem (można zastosować elementy fantasy oraz science-fiction)
Prace wysyłacie Messengerem a następnie po zakończeniu konkursu, wygrane prace,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 06.05.2020 › | konkursy | ~ Redakcja elblag.net |
Wioletta Piasecka to elbląska pisarka, która specjalizuje się w tworzeniu bajek i sztuk teatralnych dla dzieci. Jej książki od lat cieszą się dużą popularnością. Elblążanka znajduje się obecnie w ścisłej czołówce autorów literatury dziecięcej w Polsce. Pod koniec marca bieżącego roku ukazała się jej książka poświęcona dzieciństwu i młodości Jana Pawła II pod tytułem: „Karol Wojtyła zanim został papieżem”. Jak pewnie się domyślacie jest to książka dla dzieci.
Została pięknie wydana (twarda oprawa,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 03.05.2020 › | bieżące | ~ Marcin Mongiałło |
Wiemy już, że szkoły wyższe pozostaną nieczynne co najmniej do 24 maja 2020 r. Pytaniem otwartym pozostaje, kiedy uczniowie wrócą do klasycznej formy kształcenia.
Termin matur został określony na czerwiec, ale też w tym czasie powinny odbyć się egzaminy dyplomowe na uczelniach. Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego, rekomenduje władzom uczelni, aby maksymalnie korzystały z rozwiązań, które umożliwiają naukę zdalną. W taki sam sposób rekomenduje odbycie egzaminów.
W indywidualnych przypadkach, kiedy... więcej ›
|
ponad rok temu › | 02.05.2020 › | rozwój i edukacja | ~ Marcin Mongiałło |
Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu pod nazwą: „3 Maj – komiks online”. Mogą w nim wziąć udział dzieci i młodzież z terenu Elbląga i okolic. Jak sama nazwa wskazuje pragniemy, aby prace były związane ze Świętem Narodowym Trzeciego Maja. Poniżej podajemy adres strony internetowej, która umożliwi Wam stworzenie komiksu.
Celem konkursu jest: rozwijanie kreatywności i wyobraźni dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności wykorzystywania technologii IT, integracja lokalnego... więcej ›
|
ponad rok temu › | 29.04.2020 › | konkursy | ~ Redakcja elblag.net |
29-letni kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i potrącił 54-letnią kobietę oraz wózek z dwójką dzieci. Kierowca był trzeźwy. Został zatrzymany. Dzieci z poważnymi obrażeniami trafiły do szpitala. Policjanci przestrzegają z powodu epidemii koronawirusa, ruch na drogach się zmniejszył. Nie zwalnia to jednak nikogo z przestrzegania przepisów ruchu drogowego - zwłaszcza tych, dotyczących ograniczeń prędkości.
Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące... więcej ›
|
ponad rok temu › | 27.04.2020 › | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Redakcja elblag.net |
Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży: przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, średnich oraz młodzieży do 30 roku życia (w tym studentów). Przedmiotem naszego konkursu jest przeczytanie wybranego przez siebie fragmentu prozy literackiej.
Punktowane będą: płynność czytania, dykcja, poprawność, biegłość, wyrazistość, oddanie charakteru utworu i budowanie atmosfery. Pliki dźwiękowe lub filmiki nadesłane przez uczestników będą udostępniane na profilu społecznościowym... więcej ›
|
ponad rok temu › | 27.04.2020 › | konkursy | ~ Redakcja elblag.net |
Na szczęście niektóre szkoły i pracujący w nich nauczyciele potrafią twórczo podejść do tematu i pokazać, że zdalne nauczanie nie musi być wcale ciężkim brzemieniem, a można je wykorzystać jako doskonały sposób na zachęcenie dzieci do nauki poprzez zabawę, pasję i twórcze myślenie. Bardzo pozytywny przykład stanowi w tym przypadku Szkoła Podstawowa nr 21 w Elblągu. Prowadzone tam zajęcia niejednokrotnie sprawiają, że najmłodsi zapominają o trudach edukacji a w zamian za to angażują się w czynności, które... więcej ›
|
ponad rok temu › | 26.04.2020 › | rozwój i edukacja | ~ Marcin Mongiałło |
Kiedy dziecko zaczyna siadać, a jego komunikacja z otoczeniem nabiera intensywności i tempa, świat staje się zupełnie nowy. Wtedy podstawowe czynności higieniczne stają się zgoła inne, czasami oczywiście trudniejsze, ale za to zdecydowanie bardziej satysfakcjonujące. Zwykła kąpiel przestaje być kolejną czynnością do wykonania, a staje się przygodą, i to dla obydwu stron! W końcu następuje moment, w którym możemy wreszcie wrzucić do wanienki zabawki do kąpieli, które zapewnią dziecku ogromną ilość zabawy, ale nie tylko.
Jakich... więcej ›
|
ponad rok temu › | 25.04.2020 › | poradnik | ~ Informacja prasowa |
Policjanci z elbląskiej drogówki zatrzymali 16-latka, który sportowym audi RS3 jechał bez uprawnień i przekroczył prędkość. W samochodzie siedziała jeszcze trójka nastolatków. Policjanci sporządzili wniosek do sądu wniosek o ukaranie.
16-latek został zatrzymany na ulicy Płk. Dąbka w Elblągu. Policyjny radar wskazał 86 km/h na ograniczeniu do pięćdziesiątki. 16-latek jechał sportowym audi RS3. W samochodzie znajdowała jeszcze się trójka nastolatków. Wszyscy urządzili sobie wieczorną przejażdżkę.... więcej ›
|
ponad rok temu › | 24.04.2020 › | policja | ~ Redakcja elblag.net |
Programowanie dla dzieci to temat, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem rodziców, pedagogów, nauczycieli. Przede wszystkim jest to dziedzina przyszłościowa, a umiejętności zdobyte poprzez uczestnictwo w projektach takich jak szkoła programowania procentują także przy realizacji innych zadań edukacyjnych. Już teraz programiści mają bardzo komfortową sytuację na rynku pracy, a szacuje się, że w najbliższych latach takich stanowisk będzie więcej niż ludzi, którzy będą w stanie je zająć.
Programowanie dla... więcej ›
|
ponad rok temu › | 17.04.2020 › | poradnik | ~ Informacja prasowa |
Od 1 do 7 kwietnia, w całym kraju wpłynęło ponad 113 tys. wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. W województwie warmińsko-mazurskim takich wniosków złożono 3519. Do oddziału ZUS w Elblągu wpłynęło 901 a do oddziału w Olsztynie 2618 wniosków.
Zgodnie z przyjętą w marcu rządową specustawą, w przypadku zamknięcia z powodu zagrożenia koronawirusem, przedszkola, żłobka lub szkoły, rodzice dziecka w wieku do ukończenia 8 lat mogą skorzystać z dodatkowego 14-dniowego zasiłku opiekuńczego. Okres ten został wydłużony... więcej ›
|
ponad rok temu › | 08.04.2020 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Plac zabaw to szczególne miejsce w przestrzeni publicznej - zaprojektowane i wykonane dla najmłodszych członków naszego społeczeństwa,w celu zaspokojenia ich prawa do zabawy oraz z myślą o ich zdrowiu i bezpieczeństwie. Inwestor wykonujący plac zabaw dla dzieci jest zobowiązany do przestrzegania wszelkich norm i przepisów regulujących kwestie związane z realizacją projektu. Obowiązkowym elementem każdego miejsca rekreacji dla dzieci jest regulamin placu zabaw, który w prosty i czytelny sposób prezentuje wszystkie zasady... więcej ›
|
ponad rok temu › | 07.04.2020 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Poniżej publikujemy uwagi biskupa elbląskiego o pierwszej Komunii świętej 2020 roku. Można ją przełożyć lub przeprowadzić po ustaniu epidemii. Może mieć skromnieszy wymiar w zaistniałej sytuacji.
Rodzice dzieci, które przygotowują się w bieżącym roku do pierwszej Komunii świętej, stawiają pytania: kiedy pierwsza Komunia święta?
Data i miejsce zostały już dawno zaplanowane, także sale na rodzinne spotkania i posiłek. Zagrażająca życiu epidemia wirusa COVID-19 i związane z nią surowe przepisy sanitarne mogą uniemożliwić... więcej ›
|
ponad rok temu › | 02.04.2020 › | zagrożenia i utrudnienia | ~ Redakcja elblag.net |
Dziecięce trampki to nie tylko wygodny, ale i modny dodatek do dziecięcej garderoby. Klasyczne sneakersy są komfortowe w noszeniu, posiadają stabilną podeszwę i ponadczasowy styl. Obuwie dostępne jest w wielu wariantach kolorystycznych, wśród których znajdą coś dla siebie zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.
Converse to jedna z najpopularniejszych marek obuwniczych na całym świecie. Oryginalne trampki mają ponadczasowy wygląd i są chętnie wybierane jako wiosenne oraz letnie obuwie dla dzieci.
Sneakersy – wygodne obuwie dla... więcej ›
|
ponad rok temu › | 30.03.2020 › | poradnik | ~ Informacja prasowa |
Choć historia najsłynniejszej zabawkarskiej marki świata sięga lat 30. XX wieku, to doskonale znane ludziki Lego pojawiły się w ofercie firmy znacznie później. Dziś chyba każde dziecko na świecie przeżywa okres fascynacji figurkami i zestawami duńskiego producenta – niektórzy nawet nigdy z tego nie wyrastają, o czym świadczy ogromna popularność serii dla nastolatków i dorosłych. Lego Minifigurki mają za sobą bardzo ciekawą historię i trudno dziś przewidywać, jaka będzie ich przyszłość, skoro producent co i rusz... więcej ›
|
ponad rok temu › | 25.03.2020 › | poradnik | ~ Informacja prasowa |
Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci wielu osobom kojarzą się z niemiłym obowiązkiem i koniecznością dodatkowej nauki. Jednak nawet, jeśli wysyłamy malucha na takie lekcje w celach korepetycyjnych to wcale nie znaczy to, że musi to być dla nich przykra konieczność. Obecnie oferta zajęć pozalekcyjnych jest tak skonstruowana, żeby uczyć dzieci poprzez zabawę, dzięki czemu maluchy będą czerpać z nich wiele radości i zarazem korzyści dla swojego własnego rozwoju. Dziś podpowiemy, jakie zajęcia pozalekcyjne warto rozważyć.
Zajęcia językowe
To... więcej ›
|
ponad rok temu › | 24.03.2020 › | poradnik | ~ Informacja prasowa |
| Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. | ![]() |