› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Rodzinna i integracyjna sobota na elbląskim lotnisku - zapowiedź video

› zapowiedzi ponad rok temu    5.07.2013
Marcin Walędzik
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
Rodzinna i integracyjna sobota na elbląskim lotnisku - zapowiedź video

Serdecznie zapraszamy jutro wszystkich, którzy sobotnie popołudnie zamierzają spędzić w Elblągu, na lotnisko elbląskiego Aeroklubu. Odbędzie się tam Piknik Lotniczy, z okazji 56-lecia naszego lotniczego klubu. Na moc atrakcji i pełno frajdy mogą liczyć z pewnością dzieci, młodzież, ale i osoby niepełnosprawne.

Sobotnie popołudnie od godziny 12.00 do co najmniej 18.00 zapowiada się jako bardzo mile spędzony czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Każdy uczestnik Pikniku będzie mógł z bliska dokładnie obejrzeć sprzęt lotniczy, z którego na codzień korzystają elbląscy członkowie Aeroklubu. - Na pewno jutro nie będzie nudno. Dzieci będą miały do dyspozycji karuzelę, kącik modelarski, spadochronowy, rycerski i paralotniowy. Maluchy, które lubią zwierzaki będą mogły skorzystać z przejażdżki konnej i na kucyku. Dla tych bardziej szalejących czeka dmuchana zjeżdżalnia i liczne konkursy - dodaje z dumą dyrektor Aeroklubu, Maciej Leśniewski.

Nie lada widowiskiem będzie gościnny przyjazd lub przylot (w zależności od warunków atmosferycznych) baloniarzy, którzy startują w odbywających się w ten weekend w Pasłęku XVII Świętojańskich Zawodach Balonowych. Ich wizyta w Elblągu to jeden z elementów tegorocznego balonowego święta. Mamy więc nadzieję, że dopisze pogoda i uczestnicy Pikniku zobaczą ten niecodzienny widok jakim są przygotowania do startu i sam wylot w powietrze.

Organizatorzy Pikniku pamiętają również o osobach niepełnosprawnych. Dla nich bowiem zorganizowane zostały I Zawody Nawigacyjne. - To nowość na naszym pikniku. Wystartuje w nich siedem załóg, pod okiem pilota naszego klubu. Wszyscy uczestnicy dzień przed zawodami przechodzą specjalne szkolenie, mające na celu ułatwić im jutrzejszą nawigację. Pragniemy by Elbląg nie należał tylko do osób zdrowych, ale także tych mających problem z poruszaniem się czy inną formą niepełnosprawności. Chcemy w ten sposób też przełamać barierę w kontaktach między ludźmi naszego miasta - podkreśla Leśniewski.

Uczestnicy w trakcie całego pikniku będą mieli do dyspozycji specjalne miejsca z posiłkami.

Jutrzejsze święto na Lotniczej zorganizowane jest przez elbląski Aeroklub, dzięki wsparciu Urzędu Miasta, które przyznało na ten cel specjalne dotacje.

Przypominamy - piknik odbędzie się jutro od godz. 12.00 do 18.00. Gorąco zapraszamy do udziału!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.