› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Mieszkam w pobliżu tej niecki. Mógłbym w klapkach nawet tam iść ale nie chodzę. Woda zimna i... ~ Bartoszz Z zajęciem torów to prawda. Są grupy, które zajmują jednocześnie trzy tory. Pod nadzorem... ~ ArturTy maruda jak nie masz gdzie popływać bo tory są zajęte przez dzieci to sobie na rzece Elbląg... ~ ObserwatorChodzę na basen regularnie 2 razy w tyg. Jeszcze nie miałem sytuacj zeby nie udalo mi sie... ~ UziBrawo za poruszenie tematu. Problem jest. Harmonogram ze strony internetowej odnośnie zajetosci... ~ Kozka Nic się maturzystom nie stanie !!! Czy ktoś o zdrowych zmysłach uważa, że ktoś tak dużą... ~ pewnyNauczyciele sa tak na maxa niepoważni, nie zdają sobie sprawy jaki roz...dol robią dla tych... ~ PsychonauczycielNauczyciele sa tak na maxa niepoważni, nie zdają sobie sprawy jaki roz...dol robią dla tych... ~ Szkoda gadacBroniarz z ZNP strajkował jak powoływano gimnazja, potem nic nie zrobili by ulżyć nauczycielom... ~ Anty lewak wszystkich strajkujących zwalniamy !!!!!!!!!!!!!!!!!Likwidujemy kartę nauczyciela ustanawiamy... ~ rodzicHmmm.... PAP podaje, że Prezes dyplomowanym zaoferował 9000 brutto. Też nie chcieli. Czyli jest... ~ Krzysztof M.Kto będzie po nich następny? Stawiam na budżetówkę. ~ gośćP. Prezydencie a zostanie Pan z moimi dziećmi w domu bo nie ma kto zostac. a mi nie dadza wolnego... ~ TataWczoraj drzwi otwarte były mega udane. Byłam z córką 11 letnią. Super podejście, dzieciaki... ~ wika

Rewitalizacja kąpieliska przy ulicy Spacerowej. Znamy wykonawcę dokumentacji

› inwestycje miejskie ponad rok temu    1.02.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Rewitalizacja kąpieliska przy ulicy Spacerowej. Znamy wykonawcę dokumentacji fot. archiwum elblag.net

Dokumentację  rewitalizacji kąpieliska miejskiego, przy ul. Spacerowej wykona za ponad 600 tys. zł  firma  ArchitekciPL Jerzy Hnat z Gliwic. Zamówienie otrzymała po wygraniu konkursu, którego nagrodą oprócz 15 tys. zł było zaproszenie do negocjacji w trybie z wolnej ręki.

Gdy zapadła decyzja o rewitalizacji kąpieliska  przy ul. Spacerowej ratusz 6 maja 2016 roku ogłosił konkurs, zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.
Przedmiotem konkursu było opracowanie koncepcji programowo - przestrzennej rewitalizacji otwartego kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej w Elblągu, składającej się z koncepcji zagospodarowania terenu, koncepcji architektonicznej obiektów oraz określenia planowanych łącznych kosztów realizacji i eksploatacji inwestycji.

10 października 2016 roku rozstrzygnięto konkurs. Zwycięzca Jerzy Hnat ArchitekciPL z Gliwic zdaniem komisji konkursowej, czytelnie opracował osiową kompozycję zagospodarowania i zabudowy terenu. Ciekawy był pomysł rewitalizacji historycznej niecki basenu oraz ciągu rekreacyjnego wzdłuż rzeki Kumieli, jako elementu powiązania z Europarkiem. Prawidłowa zlokalizował zespół basenów, racjonalne i efektywne rozwiązał gospodarkę wodną w basenach oraz nie zapomniał o energooszczędności.

Nagrodą oprócz 15 tys. zł było zaproszenie do negocjacji w trybie z wolnej ręki. Chodziło o wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania: „Rewitalizacja kąpieliska miejskiego w Elblągu – Europark etap I”.  Negocjacje zakończyły się ogłoszeniem o udzieleniu zamówienia, które dotyczy, m. in. opracowania projektu budowlanego, wykonania kosztorysu inwestorskiego oraz nadzoru podczas wykonywania robót budowlanych. Oczywiście Jerzy Hnat ArchitekciPL musi jeszcze uwzględnić zalecenia zawarte w opinii sądu konkursowego.

Koszt zamówienia wynosi dokładnie 604 089 tys. zł.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.