› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Reprezentacja Polski zaprezentowała się na otwartym treningu (+zdjęcia)

› sport ponad rok temu    14.02.2017
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
36 zdjęćReprezentacja Polski zaprezentowała się na otwartym treningu (+zdjęcia) fot. Maciej Markowski

Kwiecień 2017 roku w Elblągu będzie stał pod znakiem futsalu, czyli piłki nożnej halowej. Reprezentacja polskich futsalistów przebywa obecnie w Elblągu, gdzie zaznajamia się z warunkami, w których przyjdzie jej mierzyć się z Hiszpanią, Serbią oraz Mołdawią w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2018 w Słowenii. W "walentynkowe" przedpołudnie nasi piłkarze spotkali się na otwartym treningu z elblążanami, którzy również mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach, a następnie zrobić wspólne zdjęcia czy pozyskać autografy.

Na zajęciach naszych futsalistów przywitał Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, starosta elbląski Maciej Romanowski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Marek Łukiewski oraz prezes miejscowego klubu piłkarskiego Olimpia Paweł Guminiak. Wszyscy byli pewni, że ten kwietniowy turniej to ogromne wyróżnienie dla naszego miasta i wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć najlepszych polskich futsalistów na żywo właśnie w Elblągu.

W pokazowym treningu wzięli udział nie tylko reprezentanci Polski w futsalu, ale również gracze Olimpii Elbląg, m.in. Anton Kolosov, Rafał Lisiecki czy Dawid Kubowicz. Piętnastka powołanych na 4-dniowe zgrupowanie przez trenera Andrzeja Biangę zawodników pojawiła się w komplecie i przygotowała dla dzieci i młodzieży sportowe ćwiczenia z piłką. Kadrowicze specjalnie zawitali do miasta-gospodarza turnieju kwalifikacyjnego, aby zaadaptować się do warunków panujących w Hali Sportowo-Widowiskowej oraz żeby popracować nad różnymi elementami taktycznymi.

- To krótkie zgrupowanie jest kolejnym etapem przygotowań, ale mam nadzieję, że będzie efektywne. Chcieliśmy przede wszystkim, żeby zawodnicy zaznajomili się z halą i nawierzchnią, na której przyjdzie nam grać, a zarazem udoskonalić to, nad czym pracowaliśmy, jak stałe fragmenty gry, gra w przewadze i wyjście spod pressingu - mówił szkoleniowiec polskiej reprezentacji futsalowej Andrzej Bianga.

Zapraszamy do galerii zdjęć z dzisiejszego treningu.

ilość zdjęć 36 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.