› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Remont zakończony. Gimnazjum gotowe na przyjęcie uczniów

› bieżące ponad rok temu    3.11.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 7 / 100%
A A A
Remont zakończony. Gimnazjum gotowe na przyjęcie uczniów fot. elblag.net

W poniedziałek nastąpi oficjalne oddanie do użytku budynku Gimnazjum nr 5. Tym samym uczniowie tej szkoły nie będą już musieli uczęszczać do obiektu w miasteczku szkolnym. Remont szkoły przedłużał się. Jednak w końcu zabytkowy budynek odzyskał swój dawny blask.

Remont obiektu miał zakończyć się w sierpniu br. Tak, aby uczniowie, 1 września mogli rozpocząć naukę w odnowionym budynku szkoły. Tak się jednak nie stało. Potrzebne były dodatkowe prace wykończeniowe

Urząd Miejski ogłosił przetarg na wyłonienie firmy, która dokończy remont wnętrza zabytkowego obiektu Gimnazjum nr 5. Wyłonione przedsiębiorstwo musiało uporać się z zakresem zadań do 25 października br. W zakres zamówienia wchodziły prace malarskie, posadzkarskie i stolarskie.

Po wielu latach niszczenia, dawna Szkoła Podstawowa nr 3 „zasłużyła” na gruntowny remont. Wymieniono stolarkę okienną, instalacje grzewczą, sanitarną, zimnej wody oraz kanalizację sanitarną. Zewnętrzne ściany budynku zyskały ocieplenie oraz nowy, estetyczny kolor. Na szczycie budynku znów pojawiła się charakterystyczna iglica. Choć uczniowie zasiądą w ławkach z dwumiesięcznym opóźnieniem, rewitalizacja zabytkowej konstrukcji zostanie niejako dopełniona tym, na co pierwotnie zabrakło funduszy. W efekcie oprócz nowego wizerunku na zewnątrz, szkoła zyska również odświeżony wygląd pomieszczeń znajdujących się wewnątrz budynku.

- Dopóki wszelkie prace nie zostaną zakończone, dla bezpieczeństwa młodzieży zajęcia będą nadal odbywać się w Zespole Szkół Turystyczno – Hotelarskich – mówił Marek Pruszak, wiceprezydent Elbląga.

Kiedy budynek Gimnazjum nr 5 zostanie oddany do ponownego użytku, szkoła planuje utworzyć klasy o profilu sportowym. To pozwoli kontynuować tradycję placówki, która od zawsze uchodziła za sportową na wysokim poziomie kształcenia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ sportowiec
ponad rok temu ocena: 100%  2
Sportowe tradycje tej szkoły będzie kontynuował pan prezydent Wilk , przetnie wstęgę i na zawsze wpiszę się w historię szkoły tym , że nie wybudował kompleksu sportowego.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiza
ponad rok temu 1
Wstęgi dla pana Wilka przygotowane!? Ale, ale pieniądze pan Wilk oddał / 17,5 mln /, nie będzie więc bazy dla młodych sportowców. To jak z tym przecinaniem wstęgi panie Wilk?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.